1 maaş bebeğinin annesini 8 kurşunla öldüren koca, evvel duruşmada beraatını istedi

Denizli’de bakir doğan bebeğinin 18 yaşındaki annesini 8 kurşunla öldüren adam üzerine ağırlaştırılmış müebbetle istemiyle açılan davanın geçmiş duruşması görüldü. Karışık geçen mahkemede eşini zalimcesine öldüren acımasız âdem beraatını isterken, kızının zedelenmek edilmiş fotoğraflarını gösteren üzüntülü asıl, “Mezarına sarılıp ağlıyorum, 10 aydır uyuyamıyorum” sözleriyle sunu okkalı cezayı irade etti.

Merkezefendi ilçesine merbut Aşağışamlı Mahallesi Halas Sokak’ta 7 Haziran 2022 tarihinde meydana mevrut olayda; Ferhat Dünya (27), 1 aylık bebeğinin annesi olan 18 yaşındaki İrem Evren’i 8 ahali yara ederek öldürdü. Ekim 2022 ayında eş içi güç nedeniyle mahkemeye başvuran İrem Âlem’in alınan tedbir kararının arkası sıra 3 bölüm sonraları Cumhuriyet Savcılığına bakir benzeri istida vererek şikayetinden vazgeçtiği ortaya bundan sonra. İrem Âlem’in bu talebi üstüne tedarik kararının kaldırıldığı öğrenildi. Görüngü sonrası kaçıp kayıplara karışan adam, 40 devir sonradan uyanık aracılığıyla inandırma edilerek doğrulama oldu. İfadesi sonrası komandolar eşliğinde polat yelek giydirilerek adliyeye atıf edilen kocanın, “Cani kaynanam, ego değilim. Neden öldürdüğümü kaynanama ülkü” sözleri iptila uyandırmıştı.

Olayın peşi sıra savcının hazırladığı savca tamamlandı. Otopsi raporuna bakarak vücutta 8 halk kurşunun olduğu iddianamede yer alırken, mevkuf maznun Ferhat Âlem karşı ‘Eşe karşı düşünülerek katil suçundan’ ağırlaştırılmış müebbetle sorun açıldı. 4. Bunaltıcı Ceza Mahkemesi’nde tanıdık davanın geçmiş duruşmasına sanık Ferhat Dünya, karı yakınları ve hayatını kaybeden İrem Dünya’in avukatı Onalt Ötnü ile annesi ve dayısı katıldı.

Beraatını istedi

Zaman ant gerginliğin yaşandığı murafaa salonunda bilge karşısına çıkan Ferhat Evren, kendisini tahrik ettiği iddiasıyla suçu kaynanasının üstüne atıp, ‘Karımın beni aldattığını söyleyip olay günü curcunalı kaydı attı ve eşim bana silah doğrulttuktan sonra annesini doğruladı, ardından konusunda atladım gerisini hatırlamıyorum’ diye beraatını istedi. Cürüm aleti olan silahın halen elan bulunmadığına meydan verilirken, kaynana ise katilin bildirme bunaltıcı ukubet almasını istedi. Sonrasında bilgili, 15 tanıdığın elan dinlenmesine değişmeyen vererek mahkemeyi erteledi.

“Kızımın mezarına gidip toprağa sarılıp ağlıyorum”

Murafaa sonradan hayatını kaybeden kadının annesi Hanım Gökgöz, 10 aydır gözüne uyku girmediğini ve kızının acısını evvel günkü kadar yaşayıp mezarında sonsuz ağladığını belirterek, “Benim kızım 11 maaş evliydi, bu aileye kızımı isnat etmek istemiyordum. Kızım 8 aylıkken çocuğunu eline aldı, o öldükten sonraları hangi uykum kaldı nede düzenim. Benim kızımı çok özledim, seçme dolaşma yatıyorum kalkıyorum ağlıyorum. Bunları benim kızım hakketmedi. O bebeğine ve gençliğine doyamadan öldü. Kızımı öldüren Ferhat Dünya bugün mahkemede hep dolma söyledi. Ne kemirmek yiyebiliyorum, hangi oturabiliyorum, deliriyorum ve en üst kızımın mezarına gidip toprağa sarılıp ağlıyorum. Benim yavrumun bir suçu yoktu, kalkmak istiyordu ve kızımı gözdağı edip zırh zoruyla alıyorlardı. 10 aydır gözüme uyku girmiyor, bu davada yer yoğun cezasını almasını istiyorum, ben kızımı mankafa getiremiyorum ama o oradan çıkmasın, uyuyamıyorum çıktı yavrum hep gözümün önüne geliyor” dedi.

Hayatını kaybeden İrem Dünya’den geriye çocuğu ve eşiyle olan bahtiyar görüntüleri kaldı. – DENİZLİ

Share: