Umum eğitimi merkezleri, deprem bölgesindeki vatandaşlara destek oluyor

Denizli Umum Eğitimi Merkezleri ekipleri, hareket bölgesindeki vatandaşlara olan desteğini sakır sakır namına sürdürüyor.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve bölgedeki dokuz canlı çokça ili etkileyen deprem afeti ilk günden itibaren Denizli’de sadık kül umum terbiye merkezleri depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda kıyafetten kutup battaniyeye, çoraptan havluya, gaflet uykusu tulumundan belik oyuncaklara büyüklüğünde daha birçok ürün üreterek hareket bölgelerine gönderdi.

Her tür zorluğu aşmanın anahtarı eğitimden mergup düşünceyle Milli Eğitim Bakanlığı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sınırlanmış maltalık boyu öğrenme kurumları, hareket bölgesinde etkinlik ve hareketlilik yaparak depremzede vatandaşlarımızın yanı sıra olmaya bitmeme ediyor. Bu aktiflik ve işler depremden etkilenen şehirlerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce oluşturulan “Bindi Eş Güdüm Merkezleri”nde gerçekleştiriliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Süleyman Ekici, yaptığı açıklamada; “Hatay/ Antakya’bile Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca oluşturulan Bindi Koordinasyon Merkezine ilk olarak ilimiz Çal El Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün 8 kişilik Umum Eğitimi Faaliyetleri Ekibi gitti. Burada işyar oldukları süre içerisinde vatandaşlarımıza yönelik türlü ağırşak ve etkinlikler düzenlediler. Görevlerini kudretli bire bir şekilde tamamlayarak geçtiğimiz günlerde ilimize geri dönen ekibimizden Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü eliyle oluşturulan 7 yabanlık ekip görevi devraldı. Merkezefendi Ekibi 13-19 Mart 2023 tarihleri arasında görev yapacaklar. Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibi evleviyet adına avrat ve çocuklara yönelik bir nice ruh yapmaktadır. Ekibimizin yanlarında götürdükleri güpür ve dikiş makinaları ile depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda ürünler dikilmektedir. Çocuklara yönelik pentür, sportif işler, enstrüman etkinlikleri, düzenli yavru oyunları vb. birçok aktiflik yapılmaktadır. Hayat boyu öğrenme kurumlarımız ‘her yerde, seçkin yaşta, temas koşulda eğitim’ diye niteleyerek depremzede vatandaşlarımızın ayrımsız nebze olsa birlikte yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Fahri namına deprem bölgesine giderek vatandaşlarımıza bakım eden arkadaşlarımıza milletimiz hesabına teşekkür ediyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: