Merkezefendi Tesanüt Merkezi depremzedelerin ihtiyacını karşılıyor

Merkezefendi Belediyesi’nin Denizli’ye gelen depremzedeler için Merkezefendi Ekin Merkezi’nde kurduğu ‘El Birliği Merkezi’nden bugüne kadar 5 bin 678 depremzede faydalandı.

Denizli’ye mevrut depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabildikleri ‘Tesanüt Merkezi’ yaraları sarmaya devam ediyor. Yer Sarsıntısı afetinin ilk gününden bu yana hem hareket bölgesindeki hem birlikte Denizli’deki afetzedeleri yalnız bırakmayan Merkezefendi Belediyesi eliyle kurulan merkezden şu temel büyüklüğünde 5 bin 678 afetzede ihtiyacını karşıladı. Anne gıdadan kullanılmamış kıyafete, ayakkabıdan katışıksızlık ürünlerine, zatî hıfzıssıhha malzemelerinden bebek maması ve bezine, beyaz eşyadan mobilyaya, kırtasiye malzemelerinden oyuncağa büyüklüğünde bir nice gerekseme El Birliği Merkezi’nden gerçekleştirme edilebiliyor.

Depremzedelerin ihtiyaçlarını eğlemek talip vatandaşlar yardımlarını, Merkezefendi Firez Merkezi’nde bulunan El Birliği Merkezi yahut belediyenin telefon numarası ile ulaştırabilecekler.

Öncelikli ihtiyaç listesi

Dayanışma Merkezi’nde şu zaman amacıyla öncelikli kendisine, kullanılmamış pijama, çorap, terlik, iç çamaşırı, bot, eşofman, ayakkabı, giyim ve saflık malzemelerine gerekseme duyuluyor. – DENİZLİ

Share: