Trabzon’da incitici koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Köprübaşı ilçesinde keder koşusu düzenlendi.

Yarışlara erkân ile 20 yaş şeş kategorilerinde farklı illerden kestirmece 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona muazzez yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek amacıyla 12 kilometrelik güzergahta savaşım ettiler.

Köprübaşı Ilçebay Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel adına 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden yağlık duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Bu vakit kaybetmeden bir koşun değil, benzeri zamanda milli takıma sporcu seçilmesini üstelik kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere elan fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 yaş şeş kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Dede ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 yaş şeş erkeklerde ise Mervan Haykır bir numara, Hasan Aydın ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Iri kadınlar birinciliği Selma Idrak Etmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Iri erkeklerde de birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Atmaca, üçüncülüğü üstelik Abdullah Çakırdoğan elde etti. Mızıka yarışlarında balaban rical kategorisinde Batman bir numara, Sakarya ikinci oldu.

20 yaş altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 yaş altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: