Kıyafetlerini değiştiren inşaat işçilerine saldırdı: 1 ölmüş, 1 gaileli

Cide ilçesine sınırlanmış Çamaltı köyünde 3 katlı binanın boya işlerini işleyen Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Cesamet (33), işe elde etmek için binanın bodrum katında kıyafetlerini tagayyür etmek istedi. Bu tam familya sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle keskin etti. Vücuduna 2 kurşun hamiş fail Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Heybet yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, görüngü namına çağrılan esenlik ekiplerince Cide Celal Hastanesine kaldırıldı. Burada önceki müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda yoğun yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın peşi sıra Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği gelecek sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada dahi jandarma ekipleri, güvenlik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

SORUŞTURMA BITMEME EDİYOR

Batman’dan işlemek için geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Şevket, “Sabah benden yegâne sigara istedi. Ego bile sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Benzeri baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan değme kötü etti. Ondan sonradan ben şoka uğradım. Ne üzere sıktı, illet sıktı, amil nedir bunu hıfzetmek istiyoruz. Aramızda seçme şekilde ayrımsız olay yaşanmadı. Sonuçta biz çalışıyoruz, savmak davası amacıyla gelmişiz. Vehleten gelip odaya kötü etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında herhangi bir şekilde ağız dalaşı olmadığını belirten Kerem, “Aramızda temas şekilde tartışma olmadı. Hangi söyleniyorsa iftira atıyorlar. Arkadaş gelip direkt yerine odada bize biberli etmeye başladı. Biz, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim birlikte durumum bu şekilde, ben olayı muhtel atlattım. Arkadaşımın 4 kesim çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diyerek konuştu.Share: