Serencam zaman haberi | Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran fotoğraf

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli ışık

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı geçmiş çekici dedesi ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Böyle bir dedenin torunu, evladı olmaktan bire bir kez henüz gelgel duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’de gerçekleşen ayrımsız etkinlikte İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’na anlamlı bire bir ışık armağan edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki çeken cebe arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri rubai, duygulu anlara manzara oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu birlikte katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut eliyle Veysal Tipioğlu’na hediye edilen çerçeveletilmiş foto duyarlı anlara fon oldu. Veysal Tipioğlu’nun Halas Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda mücadele fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı namına ihsan edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’üstelik Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha önce bayrağı çeken ekibin içerisinde kayran aldığı öğrenildi.

“Hakeza tıpkısı dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkı el henüz çalım duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni haddinden fazla bahtiyar yazar çokça anlamlı ayrımsız fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Muazzez Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde vatan, millet, simge ve alplık türküleri tüter. Vatan, millet, alem amacıyla şahitlik şerbetini içen aslanların olduğu aynı ülkenin evlatlarıyız. Ne bahtiyar kim hakeza tıpkısı milletin evladı olduğuma, ayrımsız kat daha çalım duydum. Kanlarıyla ermiş bayrağımızı sancak işleyen, topraklarımızı vatan fail aziz şehitlerimizi benzeri posta daha huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum. Devletimizin değme zamandan elan fazla birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi isteyerek beraber adına ülkeye, millete, bayrağa işlemek gerekliliğini ifade ediyorum. Kocaeli Güvenlik Müdürlüğü birlikte bu düsturlarla muhterem Kocaelilileri düzenlilik emniyetinin, can, para ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan kesintisiz eren Kocaelililerin emrindedir. Böyle benzeri dedenin dahi torunu, evladı olmaktan ayrımsız posta elan çalım duydum. Hep şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: