Iğdır olgun… Ahmet Aslan, Iğdır’da genişletilmiş mülk meşveret meclisi toplantısına katıldı

Yanlışsız Tümen Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Sodyum Klorür Mağaralarında vahim bire bir katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Selim Öğür Kars Saylav Ahmet Arslan, Doğru Öğür Iğdır İl Başkanı Mürtefi Kemal Ayaz, uray başkanları, tümen yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a YANLIŞSIZ Parti hükümetleri döneminde son 15 yılda sakat parayla 25 katrilyon envestisman yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Eriştirme Bakanı, Doğru Tümen Kars Saylav Ahmet Arslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Aslan, bölgenin evladı adına vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler karşı şunları söyledi; “Iğdır’a sonuç yirmi yılda yapılan yatırım 15 bilyon dile bayağı sakat parayla 25 katrilyon yatırım yapıldı. Iğdır – Tuzluca belde yolu, Iğdır – Doğubeyazıt bölünmüş yolu, Iğdır Kars bölünmüş yolu, Iğdır’dan araç ucuna büyüklüğünde mukassem kere. Elhasıl Iğdır rastgele yere mukassem posta ile ulaşım sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan mukassem el mecmu 10 km iken SELIM Parti döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a YANLIŞSIZ Parti öncesi on paralık hamam asfalt yapılmazken DÜRÜST Parti döneminde 152 km hamam asfalt yapıldı.”

Reisicumhur Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve mıntıka iller amacıyla büyük ayrımsız ekonomik dönme başlayacağını kaydeden Aslan; “Iğdır hava meydanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı katıksız gaza kavuşturduk. Bire Bir zamanda Tuzluca amacıyla gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, sebze verimsiz ve elan birçok yatırımlar. Bunların kâffesi Selim Fırka hükümetleri döneminde tek alt bölüm yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 sene öncesini sistem gani agâh hastanelerde denyo alınmalar kuyruklar, deminden hamdolsun kent hastanelerimizle dünyaya örnek olduk. Dünyada savunma alanında yaptıklarımızla imdi cephe veren tıpkısı Türkiye olduk. O yüzden Ak kadrolara düşen bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi iri.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonraları mütekellim Yanlışsız Parti Tuzluca İl Başkanı Ulvi eksiksizlik Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin bütün sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Arslan’a bindi ve yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Iğdır’ın milletvekili namevcut ama bunu bize tek hissettirmeden bizimle olduğu amacıyla kendisine minnettarız” dedi.

Programın sonunda ise Ahmet Arslan ve beraberindeki heyet Tuzluca Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar için brifing aldı. – IĞDIR

Share: