İstanbul Barosu’nda seçim zamanı! Yedi avukatlık grubunun adayları ve benzeri özgür aday riyaset amacıyla yarışacak

İstanbul Barosu’nun genel kurulunda, başbuğ adayları Önceki İlke Çağcıl Avukatlar Grubu’ndan avukat Cımbar Saraç, Önce İlke Yeniden Yükseliş Hareketi’nden avukat Hasan Kılıç, Avukat Hakları Grubu’ndan avukat Gökhan Ahi, İstanbul Ulusalcı Avukatlar Grubu’ndan avukat Melik Çatak, Müstakil Avukatlar Grubu’ndan avukat Gülden Sönmez, Genç Ülfet Hareketi Grubu’ndan avukat Türkan Yağız, İstanbul Avukatlar Birliği’nden avukat A. Dayanabilen Uraçin, Evvel Avukat Grubu Elif Münevver ve avukat Er Kişi Çeri Karagülle yarışacak.

ÜNLÜ HUKUKÇU DE ADAYLAR ARASINDA

İstanbul Avukatlar Birliği adıyla baro seçim yarışına giren avukat A. Sağlam Uraçin, günümüze büyüklüğünde baro bünyesinde binlerce avukat, hakim ve savcıya terbiye verdi. Uraçin bir zamanda, İstanbul Barosu Aut İlişkiler Merkezi Başkanlığı’nı yürüttüğü dönemde, baroyu uluslararası arenaya taşıdı ve ülkemize ülfet alanında sayısız ödüller getirdi.

Uraçin, arsıulusal hukuka olan yatkınlığı ve deneyimi beraberinde, Avrupa hukuku alanındaki hikmet ve deneyimi ile birlikte tanınıyor.

Share: