İki evden biri kirasını ödeyememekten korkuyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Faziletli pahalılık, gelişmiş ekonomiler ortada sunu çok İngiltere’yi etkiliyor. Bunda ülkenin bir nice alanda dışa bağımlı olmasının etkisi bulunuyor. İngiltere’de seçkin sekiz haneden bildirme az biri daha fazla kopukluk yapamamaktan korkarken değme iki evden biri kirasını evet üstelik ipoteğini ödeyememekten endişe ediyor. Enerji faturalarının üstelik artmasıyla birlikte İngiltere’de herhangi bir sekiz haneden en beş altı biri bu sonbaharı pekâlâ geçireceklerini düşünüyor.

Legal & General marifetiyle 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, geliri 20 bin sterlinden az olan hanelerin dörtte birinden fazlası elan yüksek faturalarla başlangıç edememekten endişe ediyor. The Guardian’dan Sarah Butler’ın haberine göre, bu aileler ortada Yorkshire’ın beraberinde güneybatı ve Kuzey İrlanda’daki aileler başı çekiyor.

Icar ve tutu ödemeleri tehlikede

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, İngiltere’deki hanelerin az daha yarısı, apayrı yerlerden göz açmak zorunda kalacaklarını öngördükleri amacıyla gelecek 12 ay zarfında kira ve tutu ödemelerine basamak uyduramamaktan bulut ediyor. Yüksek yakıt ve gıda fiyatlarının Haziran ayında akıbet kırk yılın genişlik faziletkâr seviyesi olan yüzde 9,4’e çıkmasının arkası sıra, enflasyonun bu sonbaharda yüzdelik 12’ye ulaşacağı beklentisi, hanehalkı üzerindeki baskının son kanıtı olarak öne çıkıyor.

İngiltere’deki hanelerin az daha yarısı, ayrıksı yerlerden yetersizlik açmak zorunda kalacaklarını öngördükleri amacıyla ati 12 kamer ortamında kira ve tutu ödemelerine kıç uyduramamaktan bulut ediyor.

Enerji faturaları üç katına imdi

Petrol fiyatlarında 1980’lerin sonlarından beri görülmeyen aylık bazdaki artışın er bezi, benzin, peynir ve göveri üzere ana gıda maddelerindeki umumi artışlarla birleşmesiyle İngiltere’nin almanak şişkinlik oranı dahi zahir şekilde yükseliyor.

Şişman Britanya’daki haneler, Rusya’nın Avrupa’nın gaz arzını kesmesiyle, ati kamer Sülale ayında ödeyecekleri almanak 3.850 pauntlik enerji faturalarına hazırlanıyor. Bu cirim, 2022 yılının başına nazaran erke faturalarının üç katına çıktığı anlamına geliyor.

Borçlanma artıyor

Araştırmalar, Birleşik Krallık’taki hanelerin beşte birinin kazandıkları ile erke faturaları, icar, muvasala ve azık kabilinden anne ihtiyaçları bastırmak üzere ihtiyaç duydukları dünyalık ile gelirleri arasında haftada sayı farkı 60 sterlinlik ayrımsız fazlalık olduğunu ortaya koyuyor. İş ve Hesaplı Araştırı Merkezi tarafından derlenen Asda verilerine göre, 60 sterlinlik ayırt, serencam 5 sene içindeki sunma düşük akçe berrak kendisine ilgi çekiyor.

İngiltere’birlikte yaşanan geçim sıkıntısı, tüketicilerin namus borcu aldığı miktarların serencam üç yılın sunma aceleci ivmesiyle arttığını gösteriyor. İngiltere Tarz Bankası verilerine bakarak, sabık kamer beğenilen bitiren kredileri 1,8 milyar sterlin henüz arttı.

Abonelik hizmetleri ve şans oyunu harcamaları azalıyor

Giyimden yiyeceğe kadar ana ihtiyaç maddelerinin fiyatları kalan enerji fiyatlarıyla alay malay artmaya bitmeme ediyor. Haneler üzerindeki baskının ise sonbaharda tavan yapması bekleniyor. Aksata yapanlar tenzilatlı mağazaları tercih ediyor. Tüketiciler alıştıkları markaları ayrılma ederek daha pimpirik oldukları için süpermarketlerin kişi ürünlerine yöneliyor. Abonelik hizmetleri ve kader oyunlarına yönelik harcamalar ise anbean azalıyor.

Yasal & General CEO’su Nigel Wilson şunları söylüyor: “Müttehit Krallık’taki bir nice ayak şu anda çok kavi finansal seçimlerle karşı karşıya. Bazıları üzere bu nitelik bir imkansızlığa işaret ediyor.” Wilson, genişlik çokça endişe donör olanın ise dirim maliyeti krizinin Mürekkep Kraliyet’ın bazı bölgelerinde henüz keskin hissediliyor olması olduğunu belirtiyor.

Yalıtımlı familya planı suya düştü

Katılımcıların üçte ikiye andıran bir bölümü, sorunların çözümü üzere enerji tasarruflu evler ve ofislere envestisman yapmak kadar detaylı vadeli analizör öneriyor. bununla birlikte hükümet, genişlik kısır ailelerin enerji kullanımını azaltmasına arkalamak için eş yalıtımı ve bir önlemler amacıyla ayırmayı planladığı mevcut 1 milyar sterlinlik fona 1 bilyon paunt elan ilhak planından vazgeçti.

Bağan gelirliler amacıyla faturaları düşürmeye müteveccih ayrıksı çabalar bile Brexit ve Kovid’in öncelikli kabul edilmesiyle engelleniyor. 2012 yılından bu yana merkezi hükümet yatırımlarındaki kesintiler, serencam on yılda yapılması planlanan yalıtımlı evlerin hızını düşürdüğünden, enerji krizi bütün anlamıyla akut bir hale geldi.

İngilizler Avrupa’nın sunu fiyatlı ikinci benzinini kullanıyor.

Avrupa’nın yer pahalı yakıtı

İngiliz otomotiv hizmetleri şirketi olan RAC verilerine göre İngilizler Avrupa’nın genişlik fiyatlı ikinci benzinini kullanıyor. Ayrıca araştırmaya bakarak, İngiltere, petrolde eğreti vergi indirimleri açısından üstelik Almanya, İtalya ve Hollanda’nın oldukça gerisinde, 12. tam saha alıyor.

RAC’den Simon Williams şunları söylüyor: “Bu çözümleme, Mürekkep Kraliyet hükümeti üzere rahatsız edici tıpkısı gerçeği ortaya koyuyor: Ayrıksı Avrupa ülkelerine nazaran İngiltere, mahrukat anlamında tüketicilerini yeryüzü beş altı esirgeyici hükümet kendisine öne çıkıyor. Bu üstelik İngiltere’yi, geçmiş dönemlerde yakıt için tüketicilerinden daha çok ecir murat eden Fransa ve Hollanda üzere ülkelerden üstelik faziletkâr fiyata mahrukat satan benzeri mutluluk konumuna getiriyor.

İngiltere’bile tarihi faiz artırımı beklentisi

 

İngiltere’birlikte ‘muvasala’ krizi

 

İngiltere’da demir hat çalışanları greve gitti

 

İngiltere Heathrow Hava Meydanı göçmen kampına döndü

 

İngiltere’de işletmelerin ekonomiye güveni 1 yılın dibinde

 

Share: