Dünyanın ekonomisi Türkiye’de konuşulacak

Türkiye’nin yer şümullü katışık ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022’ye aile sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, 4 zaman süresince kıtalararası ticaret büyü kuracak tertip ile arsıulusal ticaretin kalbi İstanbul’da atacak.

Türkiye ve acun ekonomisinde koca bire bir paya cemaat olan İstanbul, iktisat ve ticari etkinlikleri ile de öne çıkıyor. Bu organizasyonların başında ise 2-5 Kasım’de MÜSİAD ve Tüyap Fuarcılık Grubu gelişim birliğiyle Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarı geliyor. MÜSİAD’ın 32 almanak tarihi süresince herhangi bir 2 yılda aynı düzenlenen fuar, 2020 yılında Avrupa, Asya-Pasifik, Avrasya, Afrika ve MENA ülkeleri ilkin görünmek için 102 ülkeden 15 bine yakın ziyaretçi ve 50 ülkeden 400 kurum heyetine eş sahipliği yaptı. MÜSİAD EXPO 2022, oluşturduğu fırsatlarla bu sene bile küresel ticaretin merkezi olmayı hedefliyor.

Fuar senkronik adına Uluslararası İş Forumu; düet hisse senedi görüşmeleri, uygulayım bilimi panelleri ve bir nice etkinliğe bile imza atacak. Benzeri zamanda MÜSİAD EXPO 2022’ye sıkıntılı dışından bakanlar, milletvekilleri, üst düzem bürokratlar, valiler, şehremaneti başkanları, basar ve borsa başkanları, yabancı kurum heyetleri, basın mensupları ve hareket insanlarının bunaltıcı katılımı bekleniyor.

“Arsıulusal ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022’da atacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, ekonomik büyümenin anahtarının üretimden geçtiğini belirterek, “Bu anahtarın dişlerini ise uran ve turizm üzere birçok alanda rekorlarla dönen çarklar oluşturuyor. Biz bile 24 sektörün sunu yetişkin oyuncularını 4 bölüm süresince İstanbul’dahi aynı araya getireceğiz. Amacımız, ülkemizin seçme şehrinden ve dünyanın değişik bölgelerinden aksiyon insanlarını tek çatı altında buluşturarak dünyanın ekonomisini temas etmek ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine direkt yardım arz etmek. Değişik alanlardaki yeniliklerin da ziyaretçilerle buluşacağı kodifikasyon ile arsıulusal ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022’bile atacak.” ifadelerini kullandı.

Asmalı, MÜSİAD EXPO 2022’de kıtalararası bir tecim zehir kurulacağının altını çizerek, “Fuar kapsamında katılımcılar, sergilenecek yayın ve hizmetlerini elan degaje kitlelere, bir nice kıtadan gelen ziyaretçilere gösterebilme imkanı yakalayacak. Etkinlik bu anlamıyla yeni hisse senedi fırsatlarını üstelik ortaya çıkarırken, Türkiye’nin dünyanın istihsal üssü olacak potansiyel ihracat ilişkilerinin kurulmasına bile olumlu katkılar sunacak. Bire Bir zamanda gerçekleşecek ikili aksiyon görüşmeleri ise ticari ilişkilerin rotasını İstanbul’a çevirecek.” değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD’dan alım gücünün artırılmasına bindi

 

Share: