Facebook’ta şaşırtı hasretlik

Geçen sene yapısını değiştirerek Sermaye çatı şirketini kuran ve bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp kadar platformların olduğu şirkette nazik benzeri zelzele yaşanıyor…

Facebook’un kuruluş aşamasında platformun kurucusu Markka Zuckerberg’e destek olan ve şirketin acul büyümesinde pay sahibi olan Operasyondan Mesul Genel Müdür Yardımcısı Sheryl Sandberg şirketten metrukiyet kararı aldığını duyurdu.

14 sene boyunca şirkette müteharrik Sandberg’in ev ve müfit işlerine ciddilik yüklemek istediği belirtildi. 52 yaşındaki Sanberg’mağara Sermaye dalavere kurulunda görev almaya devam edeceği belirtildi.

FACEBOOK’UN ZUCKERBERG’DEN SONRA SUNU ÇOKÇA TANINAN İSMİ

Sandberg’in resmi olarak güzün görevini bırakacağı belirtilirken adına ise Javier Olivan’ın geleceği kaydedildi. Geçen yıl 120 bilyon dolar gelir elde fail Facebook’un arkasındaki isimlerden biri olan ve şirketin kurucusu ve CEO’su Markka Zuckerberg’den sonradan sunu çok tanınan ismi olan Sandberg 2013’te Lean Mağara isimli aynı pusula dahi çıkarmıştı.

Sandberg, “Bu kararı ahzetmek çarpık çurpuk olmadı, 14 sene oldu. Ancak ben müzaheret işlerine ve vakfıma bundan sonra antlaşma yazmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Facebook, işe alımları durduruyor

 

Facebook 90 milyon dolar ukubet ödeyecek

 

Facebook ve Instagram’dan NFT adımı

 

Share: