Meteoroloji’den bora uyarısı! 4 toprak, asuman ses boğanak yağışın etkisi altına girecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere göre, 4 bölgede asuman curcunalı bora yağmur bekleniyor.

MARMARA, EGE, AKDENİZ VE KARADENİZ ETKİLENECEK

Rapora bakarak ülkemizin yıldız, çöz ve garp kesimlerinin parçalı ve kayran kayran çokça bulutlanmış, Marmara’nın doğu su, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Kayseri hariç), Batı ve Ilımlı Karadeniz, Şarki Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Mersin Ağacı çevreleri ile Hatay’ın yan kesimlerinin boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı, ayrıksı yerlerin az bulutlu ve münhal geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Kargaşa ve Giresun çevrelerinde domestik kendisine kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK DEĞİŞMEYECEK

Hava sıcaklıklarında kocaman tıpkısı uymazlık olmayacağı hesap pusulası ediliyor. Rüzgarın alelumum şimal ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden ölçülü kuvvette; Marmara ile Yan Ege’de şimal yönlerden akva (40-70 km/saat) kendisine esmesi bekleniyor.

Yağışların; bu sabahleyin saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde domestik kendisine akva olması beklendiğinden yeğin, su baskını, sebep, toprak kayması, yağmur takkadak sağlam rüzgar, domestik mahmul yağışı kadar olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın; Marmara ile Kenar Ege’de kuzey yönlerden sağlam (40-70 km/saat) namına esmesi beklendiğinden ağaç ve dikme devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: