Dinç hayvansever yaşadığı mahalledeki kedilere “Düş” oldu

Hatay’ın Defne ilçesinde etkili Düş Yunus, herhangi bir dönme sokak çıkmaz gezerek bakımını üstlendiği 33 kediyi elleriyle besliyor.

Gazi Mahallesi’nde 8 yıl geçmiş yanık halde bulduktan sonraları tedavisini yaptırdığı kediyle arasında hukuk gelişen berrak öğretim fakültesi öğrencisi 33 yaşındaki Yunus, o günden beri mahallesindeki ayrıksı kedilerin birlikte yardımına koşuyor.

Yunus, değme sabahleyin özlük imkanlarıyla satın aldığı şarküteri ürünleri ile mamaları kedilere yansıtmak için sokakları dolaşıyor.

Mahalledeki 33 kediye özenle nazır tendürüst, print durumda olan canlıları dahi evinin tıpkı odasında mihman ediyor.

Gezisi sırasında sayrı ve yaralı halde bulduğu kedileri veterinere götürücü Yunus, hayvan sevgisiyle komşularının üstelik takdirini topluyor.

Kediler onun, o birlikte kedilerin yolunu gözlüyor

Düş Yunus, AA muhabirine, sokakta gördüğü her kediye arkalama eli uzattığını söyledi.

Gününün balaban kısmını kedilerle geçirdiğini tamlayan Yunus, “Onlar benim, ben onların yolunu gözlüyorum. Kedilere bakmaya aynı kaza sonrası araba altında kalan mefluç kedinin bakımını üstlenerek başladım. 8 yıldır üstelik aleniyet vermeden rastgele dolaşma tınlamalı namına onları besliyorum. Hayvanları çokça seviyorum.” dedi.

Yunus, sokakta yürüdüğünde kendisini gören kedilerin yanına geldiğini vurgulayarak, çıkmaz canlılarını doyurmak amacıyla ayda ortalama 1500 liralık harcadığını dile getirdi.

“Onlarla geçenek kılmak beni bahtiyar ediyor”

Duygusal dostlarla geçenek geçirmenin kendisini bahtiyar ettiğini ifade fail Yunus, şöyle konuştu:

“Kediler onları beslediğim saati bildikleri üzere ona bakarak evimin önüne geliyorlar. Tıpkı saniye dahi onlardan hasrolunmak istemiyorum. Kedilerin karnının doyduğunu yolmak, onlarla aralık buyurmak beni mutlu ediyor. Dilsiz bu hayvanları koruyup kollamamız ve henüz çok duygun olmamız gerekiyor. Şita mevsiminin yaklaşmasıyla habbe ayrımsız odasını kedilere ayırdım. Parasız ve dertli olanlara odada bakacağım.”Share: