Spor kursları Kuzey Irak sınırına başarısız noktadaki kız çocuklarının umudu oldu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde halk eğitim merkezi bünyesinde açılan hafta sonu kurslarına kız öğrenciler tehlikeli bent gösterdi. Yıldız Irak sınırına muvaffakiyetsiz noktada mevcut köylerde kız öğrencilerin yegâne umudu spor oldu.

Beytüşşebap ilçesine bağlı Başaran köyündeki Cemil Mavi Ortaokulu ve Martir Yüce Çakar Ortaokulu öğrencileri halk eğitim bilimi merkezi bünyesinde açılan voleybol kursu amacıyla temenni çok olunca ekol bahçesinde ağırşak verilmeye başlandı. Toplam 50 öğrencinin faydalandığı kurslar mesafe tatillerde birlikte bitmeme ediyor. Ara tatili okazyon alim öğrenciler, spor için kolları sıvadı. Uçan Top branşını seçen onlarca kız öğrenci, öğretmenleri eşliğinde meslek bahçelerinde güzelce ayakyolu geçiriyor. beden eğitimi öğretmeni Samet Emre, hafta sonları kız öğrencilerine müteveccih voleybol kursu verdiklerini söyledi. hafta arası bile alıştırma branşında erkeklere müteveccih ibret verdiklerini nâkil Emre, “Kızlar ve erkekler çokça azimliler. Aileleri dahi çokça hevesli” dedi.

beden terbiyesi öğretmeni Gülsüm Merve Emre ise müdür muavini olduğunu, öğrencilere müteveccih çalışmaları olduğunu kaydetti Emre, “Profesyonel basketbol oynadım eskiden ve hayalimdi köy okulunda öğrencilere yönelik bir şeyler beğenmek istedim. Demincek onu yaşıyoruz. Haddinden Fazla güzel tıpkı ebat” ifadelerine meydan verdi.

Öğrencilerden Çokluk Ecer, haddinden fazla güzelce eğlendiklerini dile getirerek, kendileri üzere sunturlu benzeri parkur olduğunu ve hafta sonu geldiklerini söyledi. Yoğunluk Adıyaman ise voleybolun çok iyicene benzeri spor olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezel Mavi bile, kursta öğrendikleriyle Ankara’da yaşıtlarıyla beraber maç yarmak istediklerini kaydetti. – ŞIRNAK

Share: