Buldanlılar yavru parkının yıkılmasına tepkili

Buldanlılar çocuk parkının yıkılmasına tepkili

DENİZLİ Denizli’nin Buldan ilçesinde bala oyun parkının yıkılıp yerine uray eliyle bina yapılacağını duyan vatandaşlar, “Çocuk parkımıza dokunmayın” diye tepki gösterdi.

Buldan ilçesine sadık Yıpranmamış Mahallesi’nde Yıldırım Beyazıt’ın ordusunun tıpkı süre konakladıkları nahiye yerine mezkûr Sabuncu mevkiindeki Saika Beyazıt Parkındaki yavru baziçe grupları, Buldan Belediyesi ekipleri marifetiyle kaldırılmaya başlandı. Bala oyun parkı kaldırıldığı gerekçesiyle belediyeye aksülamel gösteren mahalleli, park yeri alanında ayrımsız araya geldi. Kesim halkı, parkın tekrardan bakımın yapılarak daha çok ehemmiyet verilmesini beklediklerini ve herhangi bir yapı yapılmasını arzu etmediklerini dile getirdi.

“Yeşil alanların ve yavru parklarının artmasını beklerken alınan değişmeyen yanlıştır”

Bölgede aynı yegâne çocuk parkının burada olduğunu ifade eden mahalle sakinlerinden Kağan Süfli, “Parkın yıkılması için duvarlar söküldü. Buraya yapı yapılacağını öğrendik. Biz Eskimemiş mahalleliler kendisine yeşil alanın bulunmayan edilip ayrımsız yapı yapılmasını murat etmiyoruz. Yeşil alanların ve çocuk parklarının artmasını beklerken alınan değişmeyen yanlıştır. Biz bu karara karşıyız” dedi.

“Bala parkının kaldırılmasına karşıyız”

Parkın daha üstelik güzelleşmesini beklerken hakeza bir değişmeyen alınmasının son basamak kusurlu olduğunu belirten Fatma Sarıkaya ise “Burada çocuklarımız torunlarımız oynuyor. Bizler bile bazı bazı evde bunaldığımızda bu parka gelip sıra geçiriyoruz. Uzun yıllardır bu otopark bizim göz bebeğimiz haline geldi. İlk kararı duyduğumuzda çokça şaşırdık. Parkın adına yapılacak olan binanın apayrı bire bir bölgeye yapılmasını istiyoruz. Bala parkının kaldırılmasına karşıyız” şeklinde konuştu.

Share: