Başkan Kılca, kardeş site belediye reisi Geylani ile istişarede bulundu

Konya’nın suret Karatay İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Kılca, kardeş şehri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Sakıncasız Geylani ve beraberindeki heyet ile gelişigüzel istişarelerde bulundu.

Karatay’ın ahi şehirlerinden biri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Reisi Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki astronomi, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı ziyaret etti. Ziyaret programı çerçevesinde Tatvan Şehremini Mehmet Tehlikesiz Geylani ve beraberindeki heyet; Karatay Belediyesi yoluyla ilçeye kazandırılan Karatay Karaarslan Piknik Bahçesi, sosyal tesisler, Büyüksinan Bağlı Kapalı Ilişki Marketi, Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi, Karatay Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı, Tatlıcak Tesisleri içerisindeki Bakir Asfalt Plenti, Asfalt ve Beton Elemanları Analiz Laboratuvarı ile başarısız atılan çalışmalarını inceledi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan bahis konusu envestisman ve projeler karşı bilgelik alan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Tehlikesiz Geylani, Karatay Belediyesinin hizmetleriyle ilçeye ayar kattığını belirtti. Başbuğ Geylani ayrıca, Karatay’üstelik ortaya konan hizmet anlayışının Tatvan’daki çalışmaları için de güzelce benzeri örneklik teşekkül edeceğini sözlerine ekledi.

Karatay Şehremini Hasan Kılca ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Karatay ve Tatvan arasındaki el birliği ve dostluğu daha dahi yetiştirmek, içtimai, kültürel ve beceri gibi henüz bir nice konuda işbirliği yarmak, yardımlaşma, dayanışmayı daim kılmak üzere 2020 yılında Karatay ile Tatvan ilçelerimiz beyninde cömert şehir ve ahi şehremaneti protokolü imzalamıştık. Bu işbirliği protokolünün ardından Karatay’ımızın hikmet birikimini kardeş belediyemiz Tatvan’a aktarırken, ortak hizmetler ve kuma el birliği projeleri üzere birlikte bir nice çalışmalar yürütüyoruz. Zaman benzeri el henüz Tatvan’ın nadir Belediye Başkanı Mehmet Emniyetli Geylani kardeşimle bir araya geldik ve Karatay Belediyesi namına yürüttüğümüz çalışmalar için bilgelik alışverişinde bulunduk. Sayın başkanımızı Karatay’dahi ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti rapor ederken, bu ziyaretin kardeşliğimizin henüz de gelişmesine vesile olmasını diliyorum” dedi. – KONYA

Share: