Kocaeli Valisi Yavuz’dan Avrupa Kupası’na hazırlanan milli judoculara müzakere

Kocaeli Valisi Seddar Ağır, Avrupa Kupası’na hazırlanan milli judocuların İzmit’teki kampını musahabe etti.

Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde (SEKASEM) hazırlıklarını sürdüren milli sporcularla arkadaşça Çetin, antrenörlerden çalışmalar üzerine vukuf aldı.

Beraberindeki Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer’le antrenmanı izleyen Müşkül, sporculara tatlı ikramında bulundu.

Vali Yavuz, ziyarette yaptığı konuşmada, serencam yıllarda Türkiye’de spor ve sporcuya desteğin daha da arttığını belirterek, balaban ayrımsız spor şehri Kocaeli’nin, çok sayıda spor tesisine cemaat olduğunu söyledi.

Milli takımları ağırlamaktan balaban memnuniyet duyduklarını kaydeden Müşkül, “Spor benzeri zamanda ülkelerin reklamına katkı sunan bire bir alandır. Ay engelsiz hıyanet bayrağımızın dalgalanması, bizi gururlandırması anlamında veya Türkiye’nin reklamının yapılması anlamında haddinden fazla heybetli ayrımsız iş kendisine görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çetin, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin spor altyapısı anlamında haddinden fazla dokunaklı mesafeler katettiğini vurgulayarak, “Ego da yaklaşık 10 yıldır vilayet yapıyorum ve olup biteni görüyoruz. Sizlerden umudumuz efdal. imdi başarılar bekliyoruz. Sizlerin daim yanınızdayız. Ayrımsız ihtiyacınız, bir sıkıntınız olursa her devir buradayız. Allah yolunuzu bahtınızı çıplak etsin. Hocalarınıza ve sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Özel sporculara ülfet

Vali Müşkül, Türkiye Judo Federasyonu Avrupa Kupası Hazırlık Kampı’nın ardından hususi çocukların spor yaptıkları alanı müzakere etti.

Engelli branşlar antrenörü Binnaz Sever’den çalışmaları hakkından bilgelik alan Müşkül, özel çocuklarla dostça ederek hatırat fotoğrafı çektirdi.

Ağır, akıbet olarak, 12-15 Nisan tarihleri ortada Afyon’dahi yapılan U13 Başıboş Güreş Türkiye Şampiyonasında 208 topluluk içerisinden Türkiye Şampiyonluğu elde eden Kağıtspor güreşçilerini tebrik kartı etti.

Share: