Ayrımlı şehirlerde evlerden arakçılık özne 6 kaka İstanbul’da yakalandı

İstanbul, Bursa ve Yalova’da evlerden hırsızlık yaptıkları argüman edilen 2’si karı 6 kaknem planlı operasyonla İstanbul’da gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca yürütülen sormaca kapsamında Bursa’nın Nilüfer ve Gemlik ilçeleri ve Yalova’da “başlık göbeğini patlatmak” yöntemiyle evlerden arakçılık özne şüphelileri nüfuz etmek için Bursa Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Arakçılık ve Cepçilik Sektör Amirliği ekipleri düzentileme başlattı.

Arakçılık yapılan bölgelerdeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyici ekipler, 2’si kadın 6 şüphelinin kimliklerini tespit etti.

Şüphelilerin kullandıkları aracın, aynı otomobil satma sitesindeki satılık araçların bire bir ayraç ve modeline koşa plaka takılarak gizlendiğini belirleyen polis güçleri, failler ve onlara müzaheret edenlerin izini, 3 kentte 85 adresten alınan düzenlilik kamerası görüntülerinden tahminî 35 bin aracı tarayarak buldu.

İstanbul’da türlü adreslere planlı eş zamanlı operasyonla M.E, E.O, O.Ü, F.E, Y.B. ile D.D. yakalandı.

Zanlıların yakınlarda dikkati çekmemek için bereketli giyindikleri, sevgili, bakir evli kadar davrandıkları, tayin ettikleri bölgede hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikten sonraları İstanbul’a döndükleri öğrenildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.Share: