Saylav Fırat: “DÜRÜST Öğür kendisine istihdama, üretime önem verdik”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde hareketlilik gösteren yapı işletmelerini müzakere eden DOĞRU Tümen Adıyaman mebus İbrahim Halil Fırat, fırka adına istihdama üretimi ve kalkınmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Sincik ilçesinde cümbüş gösteren tekstil işletmelerini konuşma fail saylav İbrahim Halil Fırat’a, SELIM Fırka kaymakamlık başkanı Fikret Kimsesiz, mülk genel meclis üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Esmer zevcelik etti.

Sincik ilçesindeki kül yapı işletmelerini bir tane tek gezerek işletme sahiplerinden icraat için vukuf alan Milletvekili Fırat, nesiç işletmeleri çalışanları ile dostça yazar Cumhur Reisi Erdoğan’ın selamlarını iletti.

DÜRÜST Fırka öncesinde Adıyaman’bile sanayileşmenin haddinden fazla bağan seviyelerde olduğunu tamlayan Milletvekili Fırat, “Sincik ilçesinde bu garip işletmeler yoktu. Burada gençlerimiz sülale bütçesine katkıda mevcut olmak üzere nazik şehirlere müracaat etmek zorunda kalıyorlardı. Büyükşehire gidemeyenler ise yaz mevsimlerinde tarım işçisi kendisine Çukurova’ya iğ toplamaya, Karadeniz’e fındık toplamaya, Niğde- Nevşehir’e kumpir toplamaya, Malatya’ya kayısı toplamaya gidiyorlardı. Bugün Sincik ilçemizde oluşum işletmelerini gezerken şunu gördük, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde DOĞRU Tümen hükümetleri eliyle getirilen teşvik paketleri ile Sincik gibi banal aynı ilçede bile kestirmece 1500 hayat istihdam ediliyor. DOĞRU Parti kendisine iktidara geldiğimiz günden beri ülkemizde istihdama, üretime ve kalkınmaya önem verdik. çıktı da işletmelerimizi destekleyeceğimizi, çalışanlarımızı de hanay pahalılığına alın tek antlaşma ezdirmeyeceğimizi tavzih etmek isterim. İstihdama katkılarından periferi Sincik’teki tekstil pres sahiplerine teşekkürname şayan çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Saylav Fırat ve beraberindekiler daha bilahare Alancık, Sakat köye ve Yarpuzlu köylerini konuşma ederek karye muhtarları ve doyum önderleri ile köylerin dava ve sıkıntıları ve yapılan kamu yatırımları ile ait istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: