Arakçılık şebekesi, 35 bin açkı taranarak kıskıvrak yakalandı

Bursa’da ve gayrı 2 ilde hep 7 arakçılık olayına karışan şüpheliler polis güçleri ekiplerinin biaman mücadelesi sonucu 35 bin kurgu incelenerek İstanbul’da özel harekat destekli eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Gemlik ve Nilüfer ilçesinde evlerin kapı göbeğini patlatarak hırsızlık işleyen şüpheliler polis ekiplerini harekete geçirdi.

Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığının koordinesinde Bursa Düzenlilik Büro Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Büro Amirliği ekiplerince yapılan sormaca neticesinde şüpheliler araba bey platformundan gördükleri tıpkı ilim, bellik ve kabil aracın aynı plakasını bastırarak kiralamış oldukları araca taktılar. Şüpheliler özen çekmemek üzere evire çevire giyimli, sevgili veya evli çift gibi davranarak evlerin bulunduğu apartmana girerek arakçılık yaptıklarını belirleme etti. Antrparantez yapılan tespitlerde İstanbul’da 7, Yalova’da 1 evden arakçılık yaptıkları belirleme edildi. Bursa, Gemlik, Yalova ve İstanbul’daki 85 adresten izlenen düzenlilik müşteri çalışmaları ve Bursa ve yer illerdeki plaka tanıma sistemi kayıtlarında kestirmece 35 bin araç taranarak kaka şahısların kimlikleri tespit edildi. Yapılan tespit sonrası şüphelilerin M.E., E.O., O.Ü., F.E., Y.B., ve D.D. isimli şüpheliler İstanbul ilinde yapılan eş zamanlı operasyon sonrası kıskıvrak yakalandı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor. – BURSA

Share: