Altay’ın Aka gururu

Spor Göt 1’inci Lig’bile nakil yasağı nedeniyle altyapı ağırlıklı kadroyla savaş eden Altay, elan 5 yaşında futbola siyah-beyazlı kulüpte girişim atan 17 yaşındaki Aka Sarıkaya’nın U18 Milli Takım’a çağırma edilmesiyle gururlandı. Altay’ın resmi içtimai iletişim araçları hesaplarından yapılan açıklamada, “Taze ve muvaffakiyetli futbolcumuz Aka Sarıkaya, U18 Milli Takım’ın 27-30 Ağustos tarihlerinde Bakü’dahi Azerbaycan ile oynayacağı hazırlık müsabakalarının namzet kadrosuna davet edildi. Ağa ve bütün millilerimize başarılar diliyoruz” ifadelerine saha verildi.

Geçen zaman Süper Lig’bile uğraş fail Altay’dahi ligin 37’nci haftasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Trabzonspor karşılaşmasında ilk defa heveskâr maçına çıkan, akıbet hafta oynanan Kasımpaşa maçında bile 90 an müddet düzlük Efe, performansı ile ilgi çekmişti. Beceri Yönetmen Sinan Kaloğlu’nun verdiği gestalt şansını iyi değerlendiren Ağa Sarıkaya, bu sezonnu evvel haftasında Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanan Yılport Samsunspor müsabakasında bile geçmiş 11 başladı ve 90 an sahada kaldı.

ÜZÜMCÜ ÖVMÜŞTÜ

Altay’dahi sportif direktör Tuna Üzümcü, Ede’yle ilgilendiren kamp dönüşü izah yapıp, “Geçtiğimiz mevsim hocalarımızla elit topluluk kurduk, böylecene aramızdaki zihayat yetenekleri keşfetmeye bitmeme ettik. O sürede gözlemlediğimiz Efe Sarıkaya’dan ayrımsız mum aldık. Sol ayaklı olması, sol bek ve sol kesici mevkisinde oynama becerisine cemaat olması onun amacıyla şişman avantaj. Efe ile yaptığımız görüşmelerde ona olan güvenimizi ve bizlerin yaşadığı tecrübeleri aktardık. Biz bile bu yaşlarda mukaddes formayı giydiğimizde heyecanlıydık. Onların birlikte demincek bu heyecanları yaşamaları bizleri antrparantez gururlandırıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Share: