Binlerce hayat Akkonak’ta filmi keyfi yaşadı

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi yoluyla düzenlenen ‘Açık Gelgel Beyaz Perde Geceleri’, bu öğün Akkonak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Sizlerle benzeri arada gelmek bizlere iri bire bir erke, galeyan ve bahtiyarlık veriyor. Bizi boydak bırakmadığınız amacıyla teşekkürname ederim” dedi.

Merkezefendi Belediyesi hars ve konuşma faaliyetleri çerçevesinde ‘Açık Albeni Beyaz Perde Geceleri’ düzenlemeye bitmeme ediyor. Daha önceki Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirilen aktiflik bu misil Akkonak Mahallesi’nde yapıldı. Sinemaseverlerin ağırbaşlı rabıt gösterdiği programda Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, Ahmet Kural, Gaye Cemcir, Rasim Öztekin, Sulh Kader, Devrim Meydan ve Erdal Boğa gibi isimlerin nümayiş aldığı ‘Düğün Dernek 2’ filmi beyaz zehir perdeye yansıtıldı.

Aileleriyle birlikte berrak çekicilik sinemasını izlemek amacıyla Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu bahçesini dolduran Merkezefendililere, geçmişseverlik hava yuvarı yaratılması hesabına patlamış akdarı ve gazoz ikramında da bulunuldu. Aktiflik alanına kurulan dev ekranda sinemanın sunma evire çevire filmlerini nostaljik bire bir ortamda izlem şansını bulan vatandaşlara Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da eşlik etti.

“Halkımızın sakil katılımı bizleri bahtiyar ediyor”

Nostaljik ayrımsız ortamda mahalleliyle film izlem keyfi yaşadıklarını belirten Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Sizlerle tıpkısı arada atılmak bizlere büyük ayrımsız enerji, coşku ve bahtiyarlık veriyor. Bugün burada bizi boydak bırakmadığınız için teşekkür ederim. Bu fena hâlde yaz akşamında hep alay malay sevinçli evire çevire bir çatlak geçireceğiz. Güzelce projelerle karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Başlangıçta mahallelerimizde sevinçli beyaz perde günleri ve geceleri olurdu. Bu geleneği ilçemizde devam ettirmek istiyoruz. Mahalle halkını kaynaştırmak ve bizler ile birlikte bir arada olmasını ulaşmak hesabına bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Merkezefendili hemşerilerimize katılımlarından muhit teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: