30 Ağustos Galibiyet Bayramı Iğdır’da şişman bire bir coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Galebe Bayramının 100. yıl dönümü birlik yurtta olduğu kadar Iğdır’üstelik bile balaban bire bir coşkuyla kutlandı.

Iğdır’birlikte 30 Ağustos Yengi Bayramı Zübeyde Hatun bulvarında bulunan Şehremaneti önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması bitmeme etti. Çelenk sunulması sonrası Vali-Şehremaneti Başbuğ Vekili H. Açık Deniz Sarıibrahim, ve 5. Sınır Saraka Komutanı P. Albay Ramazan Sedat Sarrafiye, Valilik binasında protokolün tebriklerini akseptans etti. Kutlama sonrası uray meydanında düzenlenen programda günün deme ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Daha sonraları Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Yengi Bayramı mesajı okundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Kafkas gösterisi, spor gösterisi ve merasim geçişi ile sonuç buldu.

Törene Vali-Belediye Komutan Vekili H. Engin Sarıibrahim, 5. Son Saraka Komutanı P. Miralay Ramazan Sedat Çıban, gurur amirleri ve vatandaşlar katıldı. – IĞDIR

Share: