Konya’da Avrupa Faaliyet Haftası’nda velespit tramvayı ücretsiz olacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Faaliyet Haftası’nda çiftteker tramvayı ücretsiz kat gerçekleştirecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, hafta boyunca programlar düzenlenecek.

İstanbul Yolu’nda çiftteker sürücülerine reflektörlü perforaj dağıtılırken şehrin farklı noktalarında da hafta süresince değme dönme ücretsiz reflektörlü delme dağıtımı sürecek.

Etkinliklerin 22 Eylül’e kadar devam edeceği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında velespit tramvayı üstelik velespit sürücüleri üzere ücretsiz hizmet verecek. Hafta süresince Kültürpark ile şehrin türlü noktalarına ücretsiz derrace onarım çadırları yerleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi, çadıra mevrut bisiklet kullanıcılarının bisikletlerinin tamir ve bakımlarını ücretsiz yapacak. 17 Eylül’de bisiklet camiası ile Çatalhöyük’e çiftteker sürüşü etkinliği, 18 Eylül’bile ‘Bisiklet Sizden, Çay- Düğürcük Bizden, Bisiklet Şehri Konya Halk Sürüşü’ etkinliği ve ‘Velespit Şehri Konya Işık Yarışması’ işporta ve armağan töreni yapılacak. 20 Eylül’de ‘İlkokul Öğrencileri Çiftteker Tramvayı’na Biniyor’ etkinliği, 22 Eylül’da üstelik Prof. Dr. Bedrettin Mercimek tarafından ‘Velespit Kullanarak Pekâlâ Gençleştim’ konulu seminer düzenlenecek.”

Açıklamada, sözlerine yerilen Büyükşehir Şehremini Misyon İbrahim Altay, “Bu yılki teması ‘Çeşitlendirerek Bitmeme Et’ yerine belirlenen Avrupa Elektrik Haftası boyunca şehrin mütenevvi noktalarında bisiklet ve elektrikli scooter kullanıcılarına binlerce reflektörlü soluk yelek dağıtacağız. Ayrıca hafta süresince her dönem yeniden şehrin mütenevvi noktalarında ücretsiz velespit tamir çadırları, bisiklet kullanıcıları üzere bakım verecek. Farkındalık çalışmaları, öğrencilere müteveccih bilinçlendirme etkinlikleri ve bisiklet sürüş programları Konyalılarla buluşacak.” ifadesini kullandı.

Share: