Açıkgöz Milli Park’ta halkı bilinçlendirme çalışmalarına bitmeme etti

Vazıh İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa, Hayvanları Koruma Timi ve Eş İçi Şiddeti Önleme Bürosu marifetiyle Rağbet Yarımadası Milli Parkı’nı ziyarete mevrut vatandaşlar orman yangınları ve kadına yönelik hovarda uğraş konusunda brifing çalışması yapıldı.

Işıklı İl Güllabi Komutanlığı Mekân, Huy, Hayvanları Himaye Timi ve Aile İçi Şiddeti Önleme Bürosu eliyle ölçülü say çerçevesinde Dilek Yarımdası Milli Parkı’nı müzakere edenler orman yangınlarının huruç nedenleri, ferdî yerine alınabilecek önlemler ve orman yangını ile karşı karşıya kalındığında yapılması gerekenlerle ilgili adına bilgilendirildi.

Öte yandan kadına müteveccih şiddetin önlenmesi için hesaplı bilgilendirme çalışması ile da şiddete maruz küsurat kadınların sahip olduğu kanuncu haklar ve izlemeleri müstelzim yöntemlerle ilişkin yerine bilgilendirme yapıldı. Kuşadası İlçe Güllabi Komutanlığına sınırlı Düzenlilik Timleri, Süvari Jandarma Timleri ve Huzur Timleri tarafından ise orman yangınları ile uğraş çerçevesinde teftiş gerçekleştirildi. – AYDIN

Share: