Vali Akbıyık: “Hakkari tarihin en domuzuna günlerini yaşıyor”

Hakkari Valiliği ve Belediye Başkanlığı destekleriyle çekimi yapılan “Çepik” programı kısık bent gördü.

TRT’nin Kürtçe kanalında yayınlanan ‘Çepik’ programının bu haftaki bölümü Hakkari’de çekildi. Hakkarili Türk Halk Müziği Sanatçısı Işıklı Münevver’ın TRT’nin Kürtçe yayın fail kanalında yaptığı ‘Çepik’ programında sanatçılar Sinan Yılmayan, Mensure Arancak, Aynur Polat, İdris Vazıh ve Hakkari Nutuk Topluluğu sahne aldı. Hakkari’nin tarihine, örf ve adetlerine meydan sunulan programda, sanatçılar tayf alıp birbirinden fena hâlde şarkıları seslendirerek binlerce kişiye unutulmaz tıpkısı şeb yaşattı.

Sahneye çıkan Vali ve Şehremaneti Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, 30 Ağustos Zafere Bayramı’na yerinde fena hâlde ayrımsız program olduğunu belirterek, “Burada kâin herkese teşekkürname ediyorum. Öncelikle tekmil Türkiye’nin ve Hakkari’nin 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutluyorum. Artık Hakkari eskisi üzere terörle değil festivallerle, programlarla anılıyor. 3 bin 400 rakımlı ‘Sat Buzul Gölleri Festivali’, 3 bin 700 rakımda kar festivali ve bir nice festivaller yaptık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle tarihin sunu domuzuna günlerini yaşıyoruz. Hakkari’de iri aynı transformasyon ve gelişim var. Altyapıdan dal yapıya bir nice hizmetler var. Gençlik spordan belediyeciliğe güvenilmez gelişmeler var. Bizi seçme devir destekleyen Cumhurbaşkanımıza ve bizi destekleyen bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Programda Ilbay Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, ilbay yardımcıları, kanaat önderleri, iş insanları ve yüzlerce vatandaş branş kola girerek halay çekti.

Valilik uğrunda düzenlenen ‘Çepik’ programına Hakkari Valisi ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, Ilbay Yardımcıları Tevfik Kumbasar, Mustafa Emre Kılıç ve Halil İbrahim Köroğlu, İl Inanma Müdürü Namazlar Mete Pınar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kanma önderleri Ahmet Şen ve Timur Eş, iş kadını Teoman Zeydan ve çokça sayıda vatandaş katıldı. – HAKKARİ

Share: