Üniversiteli gençler imtihan öncesi stres attı

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Denizli yurtlarında artan üniversite öğrencilerinin sınavlar öncesi moral bulması ve kaynaşması için “Biz Bize Maneviyat Geceleri” düzenlendi. Pamukkale Içtimai Tesislerde düzenlenen ve popüler müzik grubunun sahne aldığı gecede çoluk çocuk doya doya eğlendi.

GSB Yurtlarında barınan öğrenciler için faaliyetler bitmiyor. Ücretsiz sanatsal, terbiyevi ve sportif kursların verildiği yurtlarda gençler okuldan artan zamanlarını bildirme bol şekilde değerlendiriyor. Sınavlar öncesi düzenlenen Maneviyat Geceleri ile birlikte imtihan stresinden uzaklaşan çoluk çocuk maneviyat depoluyor. Darülfünun yerleşkesinde bulunan kız yurtlarımızda küsurat öğrenciler geçkin akşam ezanı planlı maneviyat gecesinde bire bir araya geldi. Pamukkale Biruni Yurdu Içtimai Üretim Konuşma Salonunda düzenlenen gecede hayalet kayran Muğla’nın popüler müzik grubunun şarkıları ile coşan çoluk çocuk unutulmaz tıpkı tün yaşadı.

Düzenlenen Moral Gecesinde gençlerle bir araya mevrut Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yurtların yemeden içmeden tahaffuz ve tagaddi hizmeti vermediğini eğitimsel, toplumsal ve kültürel anlamda üstelik gençlerin rastgele zaman beraberinde olduğunu belirtti. Gençlerin bakanlığı adına gençliğin seçme antlaşma yanında olduklarını de anlatım eden İlman, benzeyen sınavlar öncesi öğrencilere başarılar diledi. – DENİZLİ

Share: