Twitter çalışanlarının Musk’ın halel kararıyla ilişik konuşması yasak

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı kestirmece 44 bilyon dolara satın alma anlaşmasını geçenlerde feshetmişti. Musk’ın bu isteği üstüne Twitter, CEO’yu sevgili etmeye hazırlandığını açıkladı.

Tech Times’taki habere göre Twitter, bu süreçte çalışanlarına Musk için sosyal medya paylaşımı yapmamaları talimatını verdi.

‘HERHANGİ BİR YORUMDAN KAÇINMALISINIZ’

MEMLUK’nin teknoloji bilgelik ağı The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter personeline konuyla dayalı nabız gönderdiğini iddia etti. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun devam eden kanuncu benzeri mesele olduğu ayn önüne alınmalı ve toplaşma ya dahi terk ile ilgili değme değerlendirme yapmaktan kaçınmalısınız” ifadelerinin meydan aldığını belirtti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle hikmet paylaşmaya devam edeceğiz, ancak bu arada paylaşabileceğimiz şeyler üstüne çokça kapalı olacağımızı lütfen bilin” diyerek konuştu. Edgett notunda ayrıca, “Bunun belirsiz bir süreç olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve devam fail bağlılığınız üzere teşekkür ederiz” dedi.

HANGI OLMUŞTU?

Elon Musk’ın avukatları, KÖLE Söylenegelmiş Kıymetler Borsası Komisyonu’na, Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı nakzetmek amacıyla cereyan ettiğini ve Twitter’ın birleşme anlaşmasının “vehleten aşkın hükmü namuslu şekilde ihlal ettiğini” rapor etmişti.

Twitter, Musk amacıyla yasalı muamele başlatıyor

 

Musk, Twitter anlaşmasını feshetti

 

Share: