Twitter, Musk amacıyla yasalı muamele başlatıyor

Twitter Umumi Heyet Başkanı Bret Taylor, Tesla ve SpaceX’in Art Yöneticisi Elon Musk’ın feshettiği kısaca 44 bilyon dolarlık satın alma anlaşmasının uygulanması üzere yasalı iş başlatılmasının planlandığını duyurdu.

Musk’ın satın alma anlaşmasını feshetmesinin arkası sıra Twitter tarafından ilk aksülamel geldi.

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Taylor, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Twitter Umumi Heyet, Musk ile üzerinde galiba değer ve şartlarda işlemi tamamlamayı üstlenme ediyor ve muhassala anlaşmasını infaz etmek üzere kanuni yollara başvurmayı planlıyor.” ifadesini kullandı.

Taylor, açılacak davada galip geleceklerinden sakıncasız olduğunu vurguladı.

Mavera yandan Elon Musk’ın avukatları, MEMLUK Söylenegelmiş Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için heybetli olan, platformdaki sahte veya spam hesaplarla ait ansızın çok hikmet talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtti.

Bildirimde, Twitter’ın anlaşmanın birçok hükmünü harbi şekilde ihlal ettiği, falsolu ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunun görüldüğü aktarıldı.

Tağyir kararıyla, işlemin tamamlanmaması durumda Musk’ın 1 milyar dolar ödemesini mucip konvansiyon şartı gündeme geldi.

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Elon Musk için bomba tez

 

Elon Musk’ı Çin çarptı!

 

Elon Musk 9 dönme bilahare Twitter’da sessizliğini bozdu

 

Ve böylelikle gerçeklik oldu! Twitter yönetiminden Elon Musk’a izin

 

Elon Musk’ın İstanbul fethi ve 1453 mesajının ardında ne var?

 

Share: