Turgutlu’da Kurtuluş Coşkusu, İlyas Yalçıntaş Konseriyle İkiye Katlandı

Turgutlu Belediyesi vasıtasıyla planlı Zafer Bayramı, Sonbahar ve Kurtuluş Şenlikleri’nin kapanışı İlyas Yalçıntaş konseriyle yapıldı.

Turgutlu Belediyesi’nin 30 Ağustos Utku Bayram’ında başlattığı ve 9 zaman boyunca birbirinden renkli etkinliklerin Turgutlu halkıyla buluştuğu Utku Bayramı, Bağ Bozumu ve Halas Şenlikleri unutulmaz bire bir konserle sona erdi. Adlı sanatçı İlyas Yalçıntaş, şarkılarını 15 Orak Ayı Demokrasi Şehitleri Alanı’nı dolduran binlerce kişiyle gelişigüzel söyledi. Ünlü sanatçı, Turgutlu’nun antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde Turgutlulu hayranlarının birlikte kendisine 100. yıl coşkusunu ve sevincini bile paylaştı.

Sahneye Eşi Sabriye Atak ile alay malay sâdır Turgutlu Belediye Başkanı Tehlikeli Akın, konuşmasında şunları söyledi:

“Turgutlu’muzun antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı bilcümle Turgutlululara hümayun olsun! Daha birçok 100’lü yaşlara. 30 Ağustos’ta başlayan Galibiyet Bayramı, Sonbahar ve Kurtuluş Şenliklerimizin bu gece dokuzuncusu ve sonuncusu. Kâfi ki siz isteyin, ben size esasen getiririm. Canan hemşehrilerimiz siz bana verdiğiniz sözleri tuttuğunuz sürece, birbirinizle cidal etmediğiniz, kadınlarımıza kızlarımıza hürmetli olduğunuz sürece, burada eğlenmeye geldiğiniz sürece hiç sıkıntı yok; en güzellerini getireceğim. Arz güzelleri sizlerle alay malay olacak. Sizlerden ayrımsız bayram istemiştim, yarım kaldı. Biliyorsunuz İrem Nurlu bebeğimiz var. Onların kampanyasına destek oluyorsunuz. Yüzde birlik tıpkı payımız kaldı. Yüzdelik altmış dokuz olduk. Yüzdelik yetmişe katılmak amacıyla yüzdelik irtibat benzeri payımız var. Bu geceleyin bu yüzde bağlantı payı tamamlayalım. İkinci istediğim; Turgutlu Belediyesinin içki merkezi var rüfeka. Kanın hepimize hangi antlaşma gerekseme duyulacağını bilmiyoruz. Sizlerden bile çağ bağışına destek olmanızı istek ediyorum.”

Başbuğ Kısık Akış, dinleti sırasında antrparantez Iye Orman Vakfı hisse senedi birliğiyle 10 adet ağaç bağışı hediyesini, İlyas Yalçıntaş’a arz etti. Güre artist ağaç bağışı hediyesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek Başkan Ağırbaşlı Akış’a teşekkürname etti.

İlyas Yalçıntaş’tan geçmiş sahneye çıkan Turgutlulu zihayat müzisyenler Soğurma ve Basa ise kendi şarkılarını seslendirdiler. Tüvana yeteneklerin performansları dinleyicilerden balaban beğeni topladı.Share: