Hayırseverlerin cerrahi müdahale ettirdiği mânialı dinç, ayakkabı giyeceği haset sahne ediyor

Manisa’birlikte baş bezi ve şiddetli bandı satarak geçiminin sağlayıcı ve kentin tanınan simalarından olan Sedat Derli Toplu’ın, 6 yaşında geçirdiği hastalık sonucu eğrilen ayağı, hayırseverlerin desteğiyle yapılan liyakatli aynı operasyonla düzeltildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden göçerek Manisa’ya yerleşen ailesinin 9 çocuğundan biri olan Sedat Derli Toplu (32), 6 yaşında geçirdiği havale sonucu hastaneye kaldırıldı.

Sağ ayağı ve eli eğrilen, zihinsel engeli gelişen Hazır, bu nedenle eğitimine devam edemedi. Ailesinin geçimine yardım bulmak üzere baş bezi ve acı bandı satan Tetik, ayağındaki çarpıklık dolayısıyla yaz kış giydiği terliklerle tanındı.

30 Ekim 2020’deki yer sarsıntısı sonrası depremzedelere müzaheret için Manisa’dan topladığı şiddetli bantlarını İzmir’e götürmesiyle birlikte gündeme gelen Süslü’ın eli ve ayağındaki eğriliğin ameliyatla düzeltilmesi üzere Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik ve AK Fırka Manisa İl Toyluk Kolları’nın öncülüğünde kampanya başlatıldı.

Tetik, toplanan parayla Ankara’daki hususi bir hastanede ameliyat edildi. Kudretli tıpkı operasyonun ardından ayağı alışılagelen görünümüne mülaki Apiko, alçı ve sargıları alındıktan bilahare başmak giyeceği günleri iple çekiyor.

“İnşallah feci da faaliyetler olacak”

Evinde dinlenme fail Şık, AA muhabirine, tedavisi üzere emeği geçenlere teşekkür ettiğini, iyileştiği için haddinden fazla bahtiyar olduğunu söyledi.

Çocukluğundan bu yana elinin ayağının tutmadığını, ailesinin yardımıyla yaşadığını anlatan Apiko, ayağı iyileştikten sonradan hisse senedi bulup çalışmak istediğini anlattı.

Şık, “Ayağım iyileşsin bırak koşturmayı zıplayacağım. Başmak yısa etmek yer nazik hayalimdir. Ayağım faaliyetler edildi, inşallah yaslı bile faaliyetler olacak. Çarkıt sağlığıma kavuşacağım. Bütün Manisa halkına teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Çarşımızın gülen yüzü”

Sedat Hazır’ın kardeşi Harun Tetik ise ağabeyinin Manisa’dahi maruf ve yüzü sıcak bir hayat olduğunu, tedavisi üzere Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, YANLIŞSIZ Öğür Manisa İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Samet Tekevvün ve İl Cahillik Kolları Başbuğ Yardımcısı Değer Ademi ile Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Polat’e teşekkür etti.

Şık, “Mevlüt Valimiz Ankara’üstelik bire bir hekim ayarladı. Abim ameliyat oldu. Haddinden Fazla şükür durumu gani. Ayağını düzelttik, inşallah sonraki süreçte elini da düzelteceğiz. Cenabıhak razı olsun hepsinden.” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Veladet bile Sedat Şık’ı mufassal yıllar tanıdıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Sedat, Manisa’mızın, çarşımızın gülen yüzü. Kendisinin durumunu bilmemizden âlem tıpkısı şeyler yarmak istedik. Sedat’ın bu engelli durumunu ortadan pekâlâ kaldırırız diye düşündük. Bize Ankara’bile bir şifahane ayarlandı. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz, esnafımız, fırka teşkilatımızın desteğiyle güdük benzeri sürede servet toplandı ve bu şekilde ameliyat gerçekleştirildi.”Share: