Ilçebay, öğrenciler ile birlikte sıraları boyadı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde öğrenciler, Kaymakam Hatice Gamze Kuran’ın bile katıldığı ayrımsız etkinlikte ekol sıralarını boyayarak yeniledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, okullar arası muvaffakiyet ve imkan farklılıklarını hafifletmek ve eğitimde punt eşitliğini yükseltmek için gerekli tamlık hazırlıkları tamamlanan ‘Ana Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ni hayata geçirdi. Proje çerçevesinde bire bir yıl zarfında 3 bin anaokulu ve 40 bin ana sınıfının açılması hedeflenirken, başka taraftan seçilen asıl yetişek okullarının altyapısının güçlendirilmesinden terbiye ortamlarının zenginleştirilmesine büyüklüğünde çokça sayıda bindi uygulamaya geçirilecek.

Bu çerçevede proje dahilinde kâin Atatürk İlköğretim Okulu’nun sıraları boyanarak yenilendi. Asıl terbiye kurumlarında okuyan öğrencilerin; zatî saffet ile ilişik hikmet ve becerilerinin geliştirilmesi ve temiz kasaba bilincinin oluşturulması için başlatılan ‘Ben Temizim, Okulum Temiz, Çevrem Akman’ projesi çerçevesinde yaz spor kursuna katılan öğrenciler okullarındaki sıraları boyadı. Karacasu ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nun gerçekleştirilen etkinliğe Karacasu Kaymakamı Hatice Gamze Kuran’üstelik katıldı. Kaymakam Kuran’ın öğrenciler ile birlikte boyadığı sıralar yeni eğitim öğretim yılına amade ağıl getirilirken, Kaymakam öğrencilere duygun çalışmalarından muhit teşekkür etti. – AYDIN

Share: