Son zaman haberleri | Gamze Taşçıer: Sadece Son 5 Günde Mazota Yüzde 25 Remiks Yapılırken Susanlar, CHP’li Belediyeleri Başka Nizami ve Diğer Aktöresel Bire Bir Siyasetle Batırmaya…

CHP Ankara Saylav Gamze Taşcıer, Ankara’dahi suya yüzde 50 tenzilat yapılması kararını “Öz belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı zam yağmuruna tutan AKP, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzde 50 iskonto kararı aldı. Bu adımla ASKİ faaliyet giderinin yarısını de karşılayamaz hale sokuluyor. Elden serencam 5 günde mazota yüzdelik 25 remiks yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri başka nizami ve gayrı sağtöresel bire bir siyasetle batırmaya çalışıyor” sözleriyle eleştirdi.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin aldığı kararla suya yüzdelik 50 indirim yapılmasına tepki gösterdi. Taşcıer, indirim kararıyla ASKİ’nin ruh giderlerini karşılayamayacağını belirtti.

Taşcıer, TBMM Umumi Kurulu’nda şunları söyledi:

“Zaman Türkiye dip ayrımsız hesaplı akse içerisinde. Bunun sorumlusu üstelik Erdoğan ve partisi. Doğalgazdan, elektriğe, akaryakıttan masraf ücretlerine, seçkin şeye remiks yapan, kendi belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı bindirim yağmuruna markajcı AKP, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzde 50 tenzilat kararı aldı.

Ankara’bile suyun maliyeti 24 lirayken, vatandaşa filhakika 13 liraya sunuluyordu. Bu adımla ASKİ faaliyet giderinin yarısını de karşılayamaz arkaç sokuluyor. Hoppadak son 5 günde mazota yüzde 25 remiks yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri gayri nizami ve gayrı aktöresel bir siyasetle batırmaya çalışıyor.

Ya benimsin ya kara toprağın anlayışıyla Ankaralıları cezalandıran bu zihniyeti kınıyorum. Burada da çoğunluktasınız, tıpkı aktarılma olsun doğalgaza, akaryakıta indirim teklifinizi görmedik. Samimiyseniz, derdiniz şehremaneti gark etmek değil vatandaşa yarar sağlamaksa buyurun tekmil belediyelerinizde bile yüzde 50 tenzilat yapın görelim diyorum.”

Share: