Siirtli çocuklardan öğretmenlerine yerel peynirle kutlama: Hem gülümsetti, hem duygulandırdı

Siirtli çocuklardan öğretmenlerine yerel peynirle kutlama: Hem gülümsetti, hem duygulandırdı

SİİRT – Siirt’in Eruh ilçesinde beş öğrencileri 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nde öğretmenlerine getirdikleri yörenin meşhur peyniri, öğretmeni hem gülümsetti hem üstelik duygulandırdı.

Minik öğrenciler öğretmenleri sınıfa girdiği anda ellerinde otlu peynir kavanozlarıyla öğretmenlerinin Öğretmenler Haset’nü kutladı.

Eruh Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerine ilçenin ünlü otlu peynirini getirdi. Hoca Yurt Türkoğlu, bu duruma hem şaşırdı hem üstelik duygulandı.

Öğrencilerinin kendisini haddinden fazla duygulandırdığını dile getiren sınıf öğretmeni Vatan Türkoğlu, böyle tıpkı bağış ile ilk kez karşılaştığı amacıyla hem şaşırdığını, hem bile bahtiyar olduğunu söyledi.

Öğrencilerini haddinden fazla sevdiğini anlatım eden Türkoğlu, “Öncelikle bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. İlk kat bu durumla karşılaşıyorum. Öğrencilerim bana peynir getirmiş, yöremizin peyniri anılmış olduğu için bu format hepimizi şaşkına çevirdi. Bu durumdan belde çokça mutluyum. Onları dahi çok seviyorum. Onlara de çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Haset’nü kutlayan Okul Müdürü İbrahim Tefrul ise, öğrencilerin öğretmenlerini bahtiyar edebilmek yerine hakeza bir davranışı sergiledikleri üzere öğrencilere ve ailelerine çok teşekkürname ettiğini rapor etti.

Share: