Reisicumhur Erdoğan: Içtimai bölük hamlesini başlatıyoruz

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyük sosyal basamak hamlesini başlatıyoruz. İlk misil ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları vermek üzere.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından cesim satır başları şöyle:

“Hububat koridoru üzerine BM Umumi Sekreteri teşekkürlerini tabir etti. Zaman hamle atıldı ve tahıl koridoru neticesinde bugün tarihi bir dönüm noktası olmuştur.

Hububat iki canlı sefine bugün Odessa limanından hareket etti. Temas hangi büyüklüğünde mugayeret kazanç edemese bile ülkemizin öncülüğünde başlatılan bu mesai şanlı tıpkısı diplomatik başarıdır.

Hububat koridorunda tarihi dönüm noktası

İstanbul’a ulaştığında bu gemi kontrol edilecek arkası sıra bile yükünü bırakacağı yere yolculuğuna devam edecek.

Benzer diplomatik çalışmaları enerji ilkin görünmek için diğer alanlara da teşbil edebiliriz. Rusya-Ukrayna savaşının iki taraf açısından üstelik adil ayrımsız sulh için sona ermesi için çok çaba sarf ettik.

Rusya-Ukrayna savaşının tetiklediği kazançlı kriz ise makyajları dökmüş, hamur yüzü ortaya çıkarmıştır. Ülkemizi detaylı ayrımsız süredir tezyifkâr krizler üzerinden oyalayanların bu fırsata bariyer olmalarına cevaz etmeyeceğiz. 

Tercihimizi istihdamdan yana kullandık

Bunun üzere tercihimizi istihdamdan, yani vatandaşlarımızın işinden aşından huzurundan yana kullandık. Ve ihracatımızı 250 bilyon dolar sınırına getirdik.

Yılın ilk yarısındaki gerçekleşmeler 2022 yılını, 47 milyon turist ve 37 milyar dolar turizm geliriyle hedeflerimizin üzerinde kapatacağımıza belen ediyor.

Doğalgazda yüzdelik 80’i güzeşte destekleme yardımıyla vatandaşlarımızın yeryüzü bağan maliyetle evlerini ısıtmalarını sağlıyoruz.

Gördünüz, Ordu’birlikte fındık fiyatlarını açıkladık. Bay Kemal gene şaşırdı. Diyor ki ’72 TL adına düşündüm’. Sen düşünmeye bitmeme deri. Tığ icraattan bahsediyoruz Mösyö Kemal. Senin icraatın var mı? Yavru ortağı birlikte 75 düşünüyormuş. 1 dolardan, 3 doların konusunda fındık fiyatlarını kuşkusuz getirdik buna bakın. 

Elli bun liraya büyüklüğünde ısı yalıtımı kredisi

Global erke sıkıntılı boğazına alın, vatandaşlarımızı kâin kaynakları bereketli bire bir şekilde kullanmaya çağırma ediyorum. Geçtiğimiz yıl 50 bilyon dolarlık enerji ithalatı işleyen, bu yıl aynı faturanın 2 katına gezinti ihtimali olan ayrımsız ülke durumundayız.

Tasarrufla bu oranda yüzde 10’luk bire bir düşüş sağmamamız, 10 bilyon dolarlık katkı sağlayacaktır. Hanelerdeki ısı yalıtımı çalışımı üzere kat başı 50 bin liraya kadar makul kredi imkanı sunuyoruz.

Sosyal göz projesi başlatıyoruz

Cumhuriyet tarihinin genişlik şişman içtimai bölük hamlesini başlatıyoruz. İlk nöbet sülale sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları ödemek üzere.

Vatandaşlarımızı icar öder kabilinden taksitlerle, evcil ve yatay mimarlık anlayışına göre mensur edilmiş göz projeleriyle karı sahibi yapacağız.”

TOKİ aidatlarına vatandaş isyanı

 

Son 10 yılda başkaları 341 bin konut aldı

 

Ev gelirli amacıyla içtimai ev müjdesi

 

Share: