Çanakkale’de İl Kıyamet ve Acil Format Eş Güdüm Müesses toplantısı düzenlendi

Çanakkale’de beklenen sağlam asuman gürültülü boğanak öncesi İl Kıyamet ve Müstacel Kapsam Eş Güdüm Yerleşmiş toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Valisi İlhami Lüle Taşı başkanlığında, İl Afet ve Ivedi Uzanım Müdürlüğünde (AFAD) gerçekleşen toplantıda, kuvvetli yağışlarla birlikte dominant, feyezan, yıldırım, evcil meşgul yağışı, yağmur çabucak kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hortum üzere olumsuzluklara cebin alınan tedbirler değerlendirildi.

Vali Aktaş, amme gelgel ve kuruluşlarının oluşabilecek olumsuzluklara cebin koordinasyon içerisinde çalışmaları gerektiğini belirterek, Çanakkale ili genelinde muhtemel yağıştan oluşabilecek olumsuzluklara karşı alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalarda ilgililerin duygunluk göstermesi talimatını verdi.

Vatandaşların üstelik olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olmaları gerektiğini ifade eden Aktaş, şehir halkının damarı bozuk hava koşulları nedeniyle içtimai iletişim araçları ve anonslardan yapılan uyarılara uymalarının önemine dikkat çekerek, devletin tüm birimleriyle milletin hizmetinde olduğunu kaydetti.

Toplantıya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ilbay Yardımcısı Uca Muhittin Varol, İl Itimat Müdürü Faruk Karaduman, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Sadi Saf, Kıran Güvenlik Garp Marmara Grup Komutanı Yarbay Ercan Oran, Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, AFAD Müdürü İbrahim Tarı, İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Yiğitlik Karadağ ile kıran ve evgin format eş güdüm oturmuş üyeleri katıldı.

Share: