Niğde Küçük Asya FK kullanılmamış sezona amade

Temmuz ayı böylecene yapılan tüvana kabiliyet kampı ile çalışmalarına başlayan TFF 3. Öbek temsilcisi Niğde Rum FK, 4 Eylül 2022 üstelik oynanacak Yeniçarşı Müsabakası amacıyla akıbet hazırlıklarını yapıyor.

Niğde Küçük Asya FK’da bu zaman Niğdeli futbolcuları bile kadrosuna karışma etti. Niğdeli oyuncular, 2006 Tevellütlü Mehmet Can Karaer, 2002 Tevellütlü Düş Alpaslan, 1999 Doğumlu Oğuzhan Kahraman ve 1991 tevellütlü Murat Balçın’de uğraş edecek. Kadrosunda yaş ortalaması 22 olan 30 profesyonel oyuncu yer düzlük takımın hedefleri ile ait açıklama fail Niğde Küçük Asya Sportif Direktörü Iz Hitit bu yıl Niğdeli futbolcuları dahi kadrolarına karışma ettiklerini söyledi. Eti, “Kadromuzun gözyaşı ortalaması 22. Zihayat aynı ekip ama geçtiğimiz yıllardan farklı olarak gençlerle deneyimlileri harmanlamaya çalıştık. Yönetimin Kurulumuz aynı değişmeyen aldı sezon başında imdi Niğde Anadolu FK’da temas sene galiba oranda Niğde’de büyümüş, altyapısı Niğde’de oluşuk, Niğdeli aktör olacak diye niteleyerek ve bu sayı seçkin sabık sene artarak devam edecek. Muhtemelen bir müddet sonraları mızıka ağız ağıza Niğde’dahi olgun oyunculardan oluşan ayrımsız takım olacak” dedi.

Takım-şehir bütünleşmesine ehemmiyet verdiklerini de rapor eden Hitit; “Elan ilk Niğde’de futbol oynamış, Niğdelilerin sevdiği ve Niğde’üstelik türlü başarılara imza atmış oyuncuları üstelik kadromuza katmayı amaçladık. Onlardan yeryüzü önemlisi Kaptanımız Taner Yılmaz. Senelerce Niğde’da savaş etti oyunculara abilik yapacak” diye konuştu. Sabık zaman Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yerleşke Sahasında yaşanan sorunlara de değinen Eti, bu sene maçların yeniden bir sahada oynanacağını ve sahanın müsabakalara hazır olduğunu de belirtti.

Niğde FK Maharet Direktörü Aytaç Ak ise, “Başarıya koşan tıpkı mızıka oluşturmaya çalıştık. Kolay değil Altınordu döneminde gelen kiralık oyuncular genelde kendi takımlarını düşünüyordu ve ilişkinlik duygusu yoktu, başarıda teessürat vardı ama bundan sonra aidiyet duygusu sıfır oyuncular mümteni burada” şeklinde konuştu. – NİĞDE

Share: