Muğla yerli haberi | Bodrum’da Utku Bayramı coşkuyla kutlanacak

30 Ağustos Utku Bayramı, Muğla’nın Bodrum ilçesinde coşkuyla kutlanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin teşrikimesai ile 30 Ağustos Utku Bayramı’nda dinleti etkinlikleri düzenlenecek.

30 Ağustos Salı günü, nazik zaferin 100. yılı dolayısıyla sabahleyin saatlerinde düzenlenecek törenlerin ardından akşam ezanı saatlerinde Bodrum Uray Meydanı’nda ve Karaova Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz halk konserleri gerçekleştirilecek. 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle Bodrum Şehremaneti Meydanı’nda saat 21.00’birlikte Manga konseri gerçekleştirilecek. Halka vazıh ücretsiz yerine gerçekleşecek Manga konseri öncesi ‘Fener Alayı Yürüyüşü’ saat 20.30’da Bodrum Milta Marina önünden başlayarak Bodrum Şehremaneti Meydanı’nda son bulacak. Karaova Mahallesi Cumhuriyet Altını Meydanı’nda ise Bodrum Kent Orkestrası konseri 30 Ağustos Salı günü saat 21.00’da başlayacak.

Eş zamanlı yerine düzenlenecek konserler öncesi açıklamada kâin Şehremini Ahmet Aras, “100 yıl geçmiş Milli Mücadele’nin kazanıldığı, mutluluk topraklarının et kafalı alındığı haset entrika fail bu saraka, sadece müktesep bir savaşı nitelemez; istiklal, özgürlük hesabına verilen destani mücadelenin önemini da simgeler. Bu yengi, topyekün Anadolu’nun zaferidir. Millî tıpkısı direnişin, mücadelenin, savaşın yükünü üstlenen, çilesini çeken bire bir halkın zaferidir. Bu manalı günde 30 Ağustos Yengi Bayramı’mızı kutlulamak amacıyla parçalanmamış halkımızı Türk bayraklarıyla Bodrum ve Karaova meydanına bekliyoruz” dedi. – MUĞLA

Share: