Konya spor haberleri… Akşehir’de 4. Zekai Baloğlu Atletizm Yarışmasına ciddi bağ

Konya’nın Akşehir ilçesinde dimdik maltalık ve fiziki aktiviteyi heveslendirme üzere başlatılan Zekai Baloğlu Atletizm Yarışmasının 4’üncüsü düzenlendi.

Akşehir İlçe Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü işbirliği ile metin sahn ve fiziksel aktiviteyi teşvik amacıyla başlatılan Zekai Baloğlu Atletizm Yarışmasının dördüncüsü düzenlendi. Akşehirli Toyluk ve Spor sakat bakanlarından Zekai Baloğlu’nun vasiyeti üstüne, onun anısına planlı yarışmaya 700’e andıran öğrenci katılırken 14 kategoride mütenevvi mesafelerde koşun yarışmaları yapıldı.

Yarışmanın açılışında aynı istişare eden Akşehir Belediye Reisi Salih Akkaya, yarışmanın eski bakanlardan rahmetli Zekai Baloğlu yerine dört yıldır düzenlendiğine ilgi çekerek, “Rahmetlik Zekai Baloğlu, ‘gençlere spor ile hizmet etmenin onların hayatına dokunmanın sunma mebzul yolu’ olduğunu vurgular ve bu yönde adımlar atardı. Kendisinden sonraları gelenlere bile bu düsturu miras bıraktı. Bizler bile bu mirası layığıyla ödemek üzere elimizden geleni yapıyoruz. 2018 yılından bu yana Baloğlu’nun spor ruhunu Akşehirli gençlerimizle yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Bu miftah ile spora arzu vermiş çocuklarımızın, gençlerimizin hayatlarına boylamak üzere buluştuğumuz bu mekanda geleceğin talih şampiyonları, çalım kaynaklarımız ile gelişigüzel olmaktan öz saygı duyuyorum. Ortak paydamız olan gençlerimiz bizler amacıyla balaban önem sunu etmekte. Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin ferah bir şekilde yetiştirilmesi bizim amacıyla bildirme iri görevdir. Sporla zihayat, sporu hayat kültürü haline getiren bire bir sulp amacıyla sağlam adımlar atmak biz yöneticilerin birincil görevlerindendir. Bizler üzere sunu nazik itibar ise kudretli, tendürüst arkadaşlarımıza eğitim hayatlarında destek olabilmektir” dedi.

“4. Zekai Baloğlu Atletizm yarışmasının şehrimiz ve bilcümle sporcularımız üzere hayırlar getirmesini dilerim”

Akşehir Belediyesi yerine spora ve sporcuya balaban ehemmiyet verdiklerini kaydeden Başkan Akkaya, “Belediyemizin hem arsıulusal hem da kaymakamlık ölçeğindeki organizasyonlara familya sahipliği yapması hususundaki kararlılığı ve yatırımları yardımıyla ilçemiz, gençlerimiz adına nazik adımlar attı ve atmaya birlikte bitmeme edilecektir. Bu bağlamda; Atlı Okçuluk Yarışması, Kat Paraşütü, Halk Oyunları ve U12 Ayak Topu müsabakası kadar değişik dallarda yarışmalar düzenledik. Güreşten haltere, voleyboldan futbola metanetli çok branştaki spor dallarına hem maddesel hem üstelik manevi destekte bulunuyoruz. Çabalarımızın ve desteklerimizin bile meyvesini verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. İlçemiz, güçlü çokça ulusal ve uluslararası ölçekte şampiyon çıkardı ve bizleri gururlandırdı. 4. Zekai Baloğlu Atletizm yarışmasının şehrimiz ve bilcümle sporcularımız amacıyla hayırlar getirmesini dilerim. Emeği sabık hep görevlilere ve eğitmen arkadaşlara canı candan teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Başbuğ Akkaya konuşmasının peşi sıra yarışmanın önce koşusunun startını verdi. Nasreddin Öğretmen Stadyumunda gerçekleştirilen 4. Zekai Baloğlu Atletizm Yarışması oldukça fırtınalı ve heyecanlı geçe zaman boyu süren yarışmalar böylecene dereceye giren sporculara madalyaları çevrim böylece törene katılan protokol üyeleri marifetiyle verildi. – KONYA

Share: