konut kredisi ayrıntıları galiba oldu

İlk Evim Emlak Kredisi ve Genişletilmiş Emlak Kredisi paketine ilgilendiren kanuncu düzenleme çalışmaları bitmeme ederken, ilgili kamu bankaları, ürünlerin zahir kullandırılacağını vezneci personeli ile paylaştı.

Dünyanın’nın haberine görekredi kullandırma şartları şöyle:

İlk Evim Konut Kredisi

Konutun ekspertiz değeri maksimum 2.000.000 TL olacak.

Hoppadak rate konutlar amacıyla başvuru alınacak olup, sıfır konuta ilgili mevcut kriterler meri.

Müşterinin, eşinin yahut bir hanede eğleşme eden çocuğunun, tümü zat üstünde ev/daire/aşiyan niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması ister. Tırı Vırı hazırdaki paydaşlı sahiplikler im kullanıdırımına engel olmamakla birlikte, aziz bu kişilerin hisselerinin toplamı %100’e ulaşıyorsa yapıt kullandırılmayacak.

Müşterinin, eşinin yahut tıpkısı hanede tevakkuf eden çocuğunun, henüz evvel belirtilen nitelikte bire bir taşınmazlar sahibi olup de sonradan satmış olması İlk Evim Bölük kredisine başvurması için bariyer değil.

Müşteri ve/yahut eşi ilgili ürünü yemeden içmeden 1 sefer kullanabilir.

Kitap nema oranı mahiye %0,99 olacaktır.

Maksimal vade 120 aydır.

Genişletilmiş Emlak Kredisi

Konutun ekspertiz değeri azami 2.000.000 TL olacak

Muvaffakiyetsiz ve ikinci halk konut üzere müracaat alınacak olup, sıfır konuta ait bulunan kriterler geçerli olacak.

Müşterinin, eşinin yahut bir hanede durma fail çocuğunun, topu topu kendi üstünde bölük/daire/ev niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması lüzumlu. Verimsiz hazırdaki paydaşlı sahiplikler kitap kullanıdırımına bariyer olmamakla gelişigüzel, aziz bu kişilerin hisselerinin toplamı %100’e ulaşıyorsa eser kullandırılmayacak.

Müşterinin, eşinin veya bire bir hanede eğleşme fail çocuğunun, henüz ilk belirtilen nitelikte tıpkısı taşınmazlar sahibi olup birlikte bilahare satmış olması Genişletilmiş Konut Kredisi ürününe başvurması üzere bariyer değil.

Ev değerinin bildirme az yarısının 01.04.2022 öncesinde döviz ve/yahut altın hesaplarında bulunması ve bahis konusu tutarın güven yararlanma tarihine kadar bankada TCMB Dönüşüm Cılız üzerinden TL’ye çevrilerek karşılanması gerekiyor.

Hane değerinin yüzdelik 50’sinin finansmanı için emlak kredisi kullandırılabilir.

Müşterinin, eşinin ve ayrımsız hanede ikamet fail çocuğunun KKB sorgusunda vazıh konut kredisi kaydı bulunmaması gerekiyor.

Kamera ve/yahut eşi ilişik ürünü hemen 1 öğün kullanabilir.

Yapıt repo oranı mahiye %0,89 olacak.

Maksimal önel 120 aydır.

Eskimemiş pakette hane güven taksitleri hangi kadar olacak?

 

Bağan faizli konut kredilerinin detayları

 

Basamak destek paketlerinde detaylar mahsus oldu

 

Share: