İzmir’deki depremde oğlunu kaybetti, müzaheret için çökme alanına koştu

Oğlu Sağlam’i 30 Teşrinievvel 2020 İzmir depreminde kaybetmesinin arkası sıra AKUT gönüllüsü olan Meryem Öztürk, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Gaziantep’teki enkaz alanına koştu. Oğlunun camit bedenini enkazdan çıkaran Öztürk, deprem bölgesinde depresyon altındaki canlara ulaştı.

İzmirli Meryem Öztürk, 30 Teşrinievvel 2020’üstelik İzmir’üstelik meydana mevrut depremde, Bayraklı ilçesi Sulh Sitesi’ndeki evinde o tam tek başına olan oğlu 12 yaşındaki Halil Sağlam Öztürk’ü kaybetti. Enkazdan 23 saat sonradan donmuş bedeni çıkarılan oğlunun peşi sıra yas süreci ruhlu Öztürk, “O enkazdan çıkmak üzere enkaza girmem geçişsiz” diye Kontrol Istirdat Derneği AKUT’un gönüllüsü oldu. Online eğitimlerin peşi sıra Kültürlü Kuşadası ekibine dahil olan Öztürk, enkazlara girerek tatbikatlara katıldı ve gerekseme anında maltalık çevirmek için yavaş tıpkısı eğitimden geçti. Aldığı eğitimlerle aç tıpkısı kontrol istirdat gönüllüsü olan Meryem Öztürk, model üssü Kahramanmaraş olan depremden etkilenen Gaziantep’e gitti. Alana giden önceki ekiplerden birine karışma olan Öztürk, çöküntü altında mütezayit canları yetirmek için ağırbaşlı tıpkısı çabalama sarf etti. Öztürk ve ekibi, çöküntü altında olan zorlu çokça vatandaş ve hayvanın kurtarılmasını sağladı.

“Berk’in rastgele antlaşma dinamik annesiydim”

Öztürk, eğitim aldığı dönemde “IVEĞEN gönüllüsü kalkışmak istediğimde ‘Çocuğunu enkazdan çıkarttın, enkaza lacerem gireceksin?’ kabil cümleler sarfiyat edildi. Bunu anlamalarını beklemiyorum. Benim anlatabilmem bile haddinden fazla print. İzmir’de 117 canımızı kaybettik. Hepimiz tıpkı acıyı farklı şekillerde yaşıyoruz, amma benim çıkış belgesi noktam burası oldu. İçime kapanmayı denedim, işimden çekilme ettim amma müfit olabilmek, tıpkısı cana dokunabilmek beni elan bahtiyar edecekti. Henüz hayatiyetli, henüz yırtıkça olmamı sağlayacaktı. Önceden kick yumruk oyunu üstelik yapardım ve Sert’in herhangi bir antlaşma hareketli annesiydim. Cıvıl Cıvıl annesi yerine kalmaya sürmek istiyorum” demişti. – İZMİR

Share: