İtalyan merkezli Breton, Denizlili Ionic Stone’a ortak oldu

Katıksız taş, seramik ve metallerin işlenmesi amacıyla gelişmiş makineler üreten ve quartz üretim tesisleri kuran İtalya merkezli Breton, Denizli merkezli mermer işleme tesisine cemaat Ionic Stone bünyesinde kurulan Ion Makina’ya eş oldu.

Breton’dan yapılan açıklamaya göre, mermer ve granit berkitme (epoksi) fırın sistemlerinin üretiminde yenilikçi yapısıyla ayırt yaratan Türk şirketi Ion Makina ile Breton’un yaptığı ortaklık kapsamında yıpranmamış ayrımsız şirket kuruldu.

Yeni şirketin ismi IonBreton yerine belirlenirken, iştirak marifetiyle üretilecek bilcümle makine ve ekipmanları, Breton’un bey zehir eliyle dünyanın her bölgesine ihraç edilecek.

” Türkiye’birlikte üretim yarmak önemli aynı karardı”

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Breton Ense Yöneticisi (CEO) Dario Toncelli, iki firmanın ehil olduğu bilgi, uzmanlık ve tecrübelerinin bire bir araya gelmesi ile ortaya sâdır sinerjinin, sektörün çokça ötesinde olduğunu ve bu görevdaşlık sebebiyle hem maliyet-aktif hem de parçalanmamış otomasyonlu sistemlerin üretilebileceğini belirtti.

Toncelli, “Türkiye’dahi istihsal fethetmek ciddi tıpkısı karardı ve bu kararı iştirak misyonlarımızın eş olması sayesinde ferah ferah alabildik. Antrparantez Türkiye’deki arzulu iş gücü sebebiyle maliyetlerimizi düşürebiliyoruz. Buna ekleyerek Türkiye, taş işlemede beledi bir kültüre topluluk ve coğrafi olarak Avrupa ve Asya pazarlarına ferah ferah hizmet edecek tıpkı hatır.” ifadelerini kullandı.

Şirketin merkezi Denizli’birlikte

2 bin 500 metrekaresi sadık olmak amacıyla 4 bin metrekarelik bire bir istihsal tesisinde operasyonlarını yönetecek olan IonBreton, eğik fırın sistemleri ve spontane doldurma/tahliye robotlarının birlikte katıksız taş işleme ile ait AR-GE süreçlerine bile bitmeme edecek.

Yapılan ortaklık sonrasında kurulan şirketin üretimlerinde tasarımlar Türkiye’de yapılacak. Sunulacak yenilikçi çözümler dünyaya IonBreton markası adı altında sunulacak.

Share: