Kiliçdaroğlu: “İnşallah Türkiye’yi, sorunu olmayan tıpkısı büyüklük yapacağız”

Türlü temaslarda gezmek amacıyla Niğde’ye mevrut CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Bu sunturlu ülkede hepimiz yaşayış içinde bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi, sorunu olmayan tıpkı talih yapacağız” dedi.

Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; kadro toplantısını yazmak için Niğde’ye geldi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu önce yerine Niğde gestalt Şadırvan Park’da bölüt seslenme etti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Hiç kimsenin endişesi olmasın; beşli çetelerin adamı değil, esnafın, sanatkarın, çiftçinin adamıyım. Niğde’nin hangi büyüklüğünde kıygın edildiğini biliyoruz, ılımlı Anadolu’nun hangi kadar mağdur edildiğini biliyoruz. Çiftçinin cebin terinin karşılığını almadığını biliyoruz. Çiftçinin bütün girdilerinin haddinden fazla pahalı olduğunu biliyoruz. Ekincilik önemli tıpkısı sektördür. Rençper çalışmazsa 85 milyon aç kalır. Bunu Ankara’dakilerin de duymasını istiyorum. Rahat, olacağız, götürümlü olacağız. Kasa gelecek, Allah baht ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına bilcümle bu arada demokratik yollarla serencam vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Canan taze kardeşim, kimesne umutsuzluğa kapılmasın burası güzel bire bir mutluluk. Bu evire çevire ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu sunturlu ülkede hepimiz varlık içre bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi, sorunu sıfır tıpkısı mevki yapacağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Esnafa erbap çıkacağız. Esnaf Bakanlığı kuracağımıza saraka veriyorum. Seçme fabrika aynı kaledir. Rastgele fabrikanın ürettiği, rastgele fabrikada yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı benzeri Türkiye mensur edeceğiz. Tığ münasebet politika yapıyoruz? Biz siyaseti cebimiz üzere değil, köşeyi kaçmak üzere değil, kul hakkı yemek üzere değil, siyaseti bu ulus için yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Niğde programı Öğür Kadro Toplantısı ile Niğde’nin doyum önderleri, muhtarları ve STK temsilcileri ile yapacağı toplantı ile devam edecek. – NİĞDEShare: