İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 el amacıyla sarı, 4 il amacıyla turuncu kodlu ikaz

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak mevki genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 toprak için soluk ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye yerine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu ihtar yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “potansiyel felaket durumu”na belen ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik hadise sıra dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumunun kilolu olduğjnu belirtir. Anlayış edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’dahi üstelik ayaz aktif olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise karışık kar görülebilir.Share: