Meteoroloji, Şarki Karadeniz’de Yaşanacak Sıkıntı ve Sele Alın Uyardı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı günü Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de boğanak yağış beklendiği duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; hâkim, seylap, saika, heyelan, yağmur çabucak sağlam rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı uyardı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı haset Gün Doğusu Karadeniz bölgesinde zehir yağmur beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına bakarak Giresun ve Trabzon’da akva, Rize ile Artvin’in şimal ilçelerinde çokça kuvvetli ve dokunaklı bora yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; hâkim, taşma, sebep, toprak kayması, yağış simultane kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan akıbet değerlendirmelere göre; 23.09.2022 Cuma önce saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde çokça kuvvetli ve yara (51-100 kg/m2) bora ve gök patırtılı sağanak yağış beklendiğinden dominant, feyezan, saika, kayşa, yağmur çabucak sağlam rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: