Yağız yollarında durum

Esmer yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle her ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım ayrıksı istikametten iki taraflı sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sıhhatli şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim özge şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve tamir çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde ulaşım kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle muvasala bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) değişik düzeyli kenar çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi kaplama imal çalışmaları sebebiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve tamir çalışmaları yapılacak. Bu nedenle misil trafiğe kapatılarak, sürücüler almaşık güzergah kendisine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik ağ uygulama çalışması zımnında saat 18.00’e kadar kere kısa mütemadi aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım bir tane şeritten kontrollü bitmeme edecek.

Share: