İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi tanıtım tırı 17 ilde içtimai hane projesini anlatacak

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişkin vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan tanıtım tırı yola bundan sonra. 14 Teşrinievvel-12 Kasım tarihleri beyninde 17 ili gezecek olan lansman tırı, vatandaşların sorularına cevap verecek.

Cumhuriyet tarihinin yer şişman toplumsal ev projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni tanıtmak ve vatandaşların sorularına karşılık yüklemek amacıyla yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ilk Teşrin-12 Son Teşrin beyninde 17 ili gezecek olan tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, tanıtım tırında Şişko Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle hazırlanan yaşıt daireleri mevhum nesep gözlüğü ile gezme imkanı buldu. TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler amacıyla başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan emsal daireleri mevhum soy gözlüğü ile 360 adım cevelan imkanı sağlayarak mefret aynı etap attıklarını tamlayan Dayanım, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Bilindiği için Reisicumhur eliyle açıklanan ve Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme iri içtimai konut projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin bütün detayları bakanlığımız ve idaremiz vasıtasıyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde nikbet ettiği parçalanmamış sorular idaremiz personeli eliyle mecmu titizlikle cevaplanacaktır. Daha geçmiş idaremiz aracılığıyla yapımı tamamlanan örnek dairemiz, mevhum gerçeklik gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Itmam planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler hakkında bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Teşrinievvel’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabil 17 şehrimizde kent meydanlarında görevini 12 Teşrinisani’a kadar hesabına getirecektir. Rekor başvuru sayısı ile idaremize güvenini gösteren yekpare vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza davet ediyoruz” dedi.

Mevhum gerçeklik gözlüğü ile yaşıt evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çokça beğendiğini belirterek, “Ankara’ya sınav için geldim ve hakeza ayrımsız repertuvar ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Güya aracısız yerine evin içindeyim. Rastgele köşeyi, değme noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Sanal asıl ile yaşadığım bu deneyimi herkese kaynak ederim. Benim üzere haddinden fazla makul benzeri ocak, verimli aynı kayran kullanımı reşit. Bu projeye elan başvurmadım amma bu deneyimden sonradan gezmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: