‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola bundan sonra

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola imdi

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilgili vatandaşları bilgilendirmek için hazırlanan tanıtım tırı yola imdi.

Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik şişman içtimai basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni takdim etmek ve vatandaşların sorularına karşılık isnat etmek üzere yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ekim ile 12 Kasım ortada toplamda 17 ili gezecek lansman tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla mülaki tanıtım tırında, Toplu Göz İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan emsal daireleri sanal üs gözlüğü ile gezme imkanı bulundu.

TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan yaşıt daireleri sanal töz gözlüğü ile 360 adım dolaşma imkanı sağlayarak yüce benzeri hamle attıklarını savunan Direnç şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bilindiği üzere Cumhur Reisi yoluyla açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal bölük projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin kül detayları bakanlığımız ve idaremiz marifetiyle halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde düşkünlük ettiği parçalanmamış sorular idaremiz personeli marifetiyle tamam titizlik ile cevaplanacaktır. Elan önceki idaremiz yoluyla yapımı tamamlanan benzer dairemiz, sanal gerçek gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Tekmil planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Ilk Teşrin’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Kasım’a büyüklüğünde yerine getirecektir. Rekor başvuru sayısı ile idaremize güvenini gösteren tamlık vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza nida ediyoruz.”

Sanal köken gözlüğü ile denk evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çok beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan için geldim ve hakeza bire bir birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sözde doğrudan kendisine lüp içindeyim. Seçkin köşeyi, gelişigüzel noktayı görebilmek çokça hoşuma gitti. Mevhum mahiyet ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye mektubu ederim. Benim için haddinden fazla uygun tıpkı sülale, artağan aynı kayran kullanımı olmuş. Bu projeye henüz başvurmadım amma bu deneyimden bilahare gitmek isterim” ifadelerini kullandı.

Share: