‘Hipo hipo’ hastalığı 13 almanak bala hasretine bariyer olamadı

‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık velet hasretine bariyer olamadı

DİYARBAKIR Şanlıurfa’de cıvıl cıvıl Baht ve Dayanıklı Kayaç çiftinin 13 yıllık yavru özlemi, Diyarbakır’de aldığı otama sonucu akıbet buldu. Hamilelik müjdesini düz Kayaç çifti, deminden çocuklarını kucaklarına alacakları günü iple çekmeye başladı.

Şanlıurfa’da işlek 35 yaşındaki Yıldız Kaya, Hipo hipo (Hipogonadotropik Hipogonadizm), hastalığı zımnında 13 almanak evliliği boyunca çocuğu olmadı. Zürriyet hasretiyle birçok tulum süt kuzusu merkezine anbean otama olan ve çağa sahibi olamayan Kaya, eş tavsiyesiyle Diyarbakır’a geldi. Eşi Mukavim Kayaç ile birlikte Avrat Tevellüt ve Tüp Süt Kuzusu Uzmanı Prof. Dr. Kağan Çoksüer’e ulaşan çift, Çoksüer’e 3 muvaffakiyetsiz aşılanmanın 1’de başarısız tuluk süt kuzusu denemesinin olduğunu ve süt kuzusu sahibi olamadığını aktardı. Detaylı tetkik sonrası PRP ve akupunkturla tedavi özne Prof. Dr. Çoksüer, gayda bebek denemesinde muvaffakiyet elde etti. 13 almanak hasretin sonucu artı olduğunu öğrenen koşa, mutluluk gözyaşı dökmeye başladı.

“Hipo hipo” hastalığını tedavi ederek başarıya ulaştıklarını kaydeden Çoksüer, “Hastamız 13 yıldır bala isteğiyle bize geldi, elan önceki birçok kliniği gezmiş ve telkih yapmış bire bir tip serencam alamamış. Hastanın ana şikayeti ilaçlanmamış nüsha göremiyor, çocuğunun olmasına çokça print demişler. Rahatsız bizim kliniğimize geldi, teferruatlı kendisine incelediğimizde yumurtalığı etkileyen hormonlar takı altındaydı, buda hormonlarının düşük olduğunu, ilaçlanmamış yumurtalarının gelişmediği yönünü gösteriyor. Hastayı ilk bire bir akupunktur seansına aldık, merhamet duvarında incelme olduğu üzere PRP uygulaması yaptık. Buradaki amacımız acıma duvarının güçlenmesini keşfetmek. Ta ki zaman sonucu alıncaya kadar. Hastamız gebelik haberini aldı ve kesesi oluştu. Akupunktur ve PRP tedavisiyle tombul çağa yaptık ve sonucumuz başarılı imdi” diyerek konuştu.

“Parasız zaman gözlerine inanamadı, evlerindeki yas havası meze havasına dönüştü ve bu hatırat birlikte yaşadık” diyen Dr. Çoksüer, “13 yıllık yavru özlemi sona erdirmenin gururunu yaşıyoruz. Ekibimizin başarısı, sökel şu anda tahammülfersa derecede bahtiyar ve onu memleketine gönderiyoruz. Bala sahibi başlamak isteyen hep ümitli olsunlar, umutlarını yüreklerinde taşısınlar, umutlu olanlar böylelikle başarıya ulaşıyor. Rabbim çocuk sahibi oluşmak talip herkesin kucağını çocuksuz bırakmasın, yeter ki akilane klinik, otama ve hekimi bulsunlar” şeklinde konuştu. 13 yıldır döl hasreti çeken ana Talih Kayaç, haddinden fazla teferruatlı süre tedavi aldığını, ancak çocuğu olmadığını vurguladı. Anne Kaya, “En Son tuluk çağa dediler, geçen sene bire bir kat denedim olmadı, bu ikinci denemem. 3 yol ilkah yaptım. Hastalığım hipo hipo hastalığıydı. Çokça şükür iyi ki geldik, Melik Hocayı aşina, Cenabıhak ondan razı olsun. Müjdeyi aldık, 13 sene sonra özlem bitiyor” diye konuştu.

Baba adayı Dayanabilen Kayaç ise “Az Buçuk ağdalı hissiyat, 13 sene bekledik. İnşallah çocuğumuzu kucağımıza alırsak daha bahtiyar olacağız. Tartışmalar oluyordu, ama yıldız devran diyoruz. Allah’tan gelen çor gebelikle ilgili tartışmamız olmadı. Kılıklı zamanı bekliyorduk, rabbim onu da talih etti. Evde yavru yoktu demin olacak inşallah. Annem ve babamda torun istiyorlar, babalık duygusu başladı inşallah tez ve zahmetsiz müstehap” şeklinde konuştu.

Share: