HASTALIĞININ SERENCAM AŞAMASINA MEVRUT FERT İÇİN DESTEK BEKLENİYOR

TEKİRDAĞ’üstelik, zaman borusundaki kıkırdak dokunun oluşmaması zımnında solunum yolu rahatsızlığı olan ‘trakeomalazi’ teşhisi konulan ve İsrail’üstelik faaliyetler olması müstelzim Duygusal Daniel Bayraktar (5,5), hastalığının sonuç aşamasına geldi. Valilik aracılığıyla başlatılan 300 bin dolarlık arkalama kampanyasının yüzde 10’larda kaldığını söyleyen cet Özkan Bayraktar, Süremiz bir iki kaldı, familya sonunda dar dışına gitmemiz lazım. Çocuğumuz 6 yaşına yaklaştı, trakeomalazinin son aşamasına yaklaştı dedi.

Tekirdağ’üstelik hayatiyetli, inşaat teknikeri Özkan Bayraktar ile İrina Bayraktar’ın 2 çocuğundan Fert Daniel, daha 6 aylıkken kemiksiz kalp ameliyatı geçirdi. Operasyonun ardından Fert Daniel’e, 2 yaşındayken, koku borusunda daralma oluşmaya başlamasıyla götürüldüğü hastanede, solunum yolu hastalığı ‘trakeomalazi’ teşhisi konuldu. Çocuğunu ayrımlı hastanelere de götürücü Özkan Bayraktar, sonuç alamadı. İsrail’deki klinikte otama edilebileceğini öğrenen familya, Birey Daniel’i götürüp, geçmiş ameliyatını yaptırdı. İsrail’birlikte 2 yıl geçmiş evvel ameliyatını olan ve ikinci misil cerrahi müdahale geçirmesi gereken Can Daniel’in otama giderlerini karşılayacak durumu olmayan aile, Tekirdağ Valiliği’ne başvurdu. Tedavinin ancak dışında olması dolayısıyla Birey Daniel amacıyla vilayet oluruyla arkalama kampanyası başlatıldı.

‘SON AŞAMAYA YAKLAŞTI’

Oğlunun ameliyatı için 300 bin dolara gerekseme olduğunu belirten Özkan Bayraktar, önceki ameliyatında bütün parasını harcadığını anlattı. Yardımseverlerden destek isteyen ve başlatılan kampanyanın yavaşladığını, yüzdelik 10’larda kaldığını belirten Bayraktar, Süremiz birkaç kaldı, sülale ayının böylece ensiz dışına gitmemiz gerekiyor. Çocuğumuz 6 yaşına yaklaştı çünkü trakeomalazinin akıbet aşamasına yaklaştı. Tığ Türkiye’birlikte hususi hastanelerde dahil ulaştık ancak ayrımsız çözüm bulamadık. İl Afiyet Müdürlüğü üstelik yazılar yazdı hastanelere, Türkiye’dahi aynı düz bulunamadı. Duygusal’ın içki borusunda kakırdak gelişimi namevcut ve dem alırken daralma yaşıyor. bununla birlikte daralma sonucunda soluk darlığı oluşabiliyor, balgam yoğunluğu yaşamasıyla akciğer enfeksiyonu geçiriyor sık sık tıkanma oluyor. Çocuğumuz sıkça temas seferinde evet müstacel servis veya tehlikeli bakıma alınıp yatırılıyor zira o hizip yeğni olduğu için oluşan balgam direk akciğerlerine iniyor ve bu de ona enfeksiyon yaratıyor diye konuştu.

Anne İrina Bayraktar bile oğlunun haddinden fazla pres günler geçirdiğini belirterek, Oğlumun yaşamasını istiyorum. Bunun için dahi bizim hayırseverlerin yardımına ihtiyacımız var. Can için destek bekliyoruz dedi.

Birey Daniel Bayraktar, ‘Boncuk’ adını verdikleri sevgi kuşu ile sıra geçirmeyi seviyor. ‘Boncuk’un sıkça başına konduğu Fert Daniel, kuş ses çıkardığı zamanlarda kendisi bile sesler çıkarıyor. Özkan Bayraktar, kuşun oğluna sağaltım kabilinden geldiğini belirterek, Ona haddinden fazla kapalı, o kafesine girmeden uyumuyor diyerek konuştu.

Share: